استقبال ملی پوشان از حضور مربی خارجی در تیم تیراندازی اهداف پروازیبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا، تیراندازی به اهداف پروازی در سال های اخیر بنابه دلایل عدیده از جمله توجه بیشتر به مواد المپیکی رشته تیراندازی چون تفنگ و تپانچه چندان مورد حمایت نبود؛ به گونه ای که این رشته مدت دو سال نه تمرینات منظمی داشت و نه تیراندازانش به رقابت های برون مرزی اعزام می شدند.
از اوایل سال 96 تمرینات تیراندازی به اهداف پروازی در سه ماده تراپ، تراپ دوبل و اسکیت آغاز شد و بازیکنان ملی پوش این رشته مرداد ماه سال گذشته پس از بیش از دو سال دوری از میادین بین المللی راهی مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان شدند و پس از آن هم به مسابقات جهانی روسیه رفتند.
حالا علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی پس از نزدیک به یک سال از سرگیری تمرینات اهداف پروازی، حضور و موفقیت در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را هدف گرفته و برای تحقق این موفقیت و هدایت تیم ملی وارد مذاکره با رودلفو ویگانو ایتالیایی شده است تا سکان هدایت این تیم ها را به وی بسپارد.
این مربی ایتالیایی پیشتر سابقه هدایت تیم ملی ایرلند را بر عهده داشت و همکاری با تیم انگلیس و قهرمانان به نام این رشته در کارنامه وی دیده می شود.
او که طی 2 سال در بین 3 نفر برتر جهان قرار داشته، 2 بار موفق به کسب سهمیه المپیک برای ایتالیا شده و از چهره های خوش نام و مطرح تیراندازی به اهداف پروازی جهان به شمار می رود.
قرار است «ویگانو» پس از مذاکره با مسئولان فدراسیون تیراندازی، هدایت تیم ملی تیراندازی به اهداف پروازی کشورمان را بر عهده بگیرد.
در حاشیه اردوی تمرینی تیراندازی به اهداف پروازی که با حضور این مدرس و مربی ایتالیا برگزار شد، با چند تیرانداز زن و مرد به صحبت نشستیم که در زیر می خوانید:
فاطمه امیر بهزادی تیرانداز کرمانی کشورمان، گفت: در مسابقات جهانی روسیه در کنار رودلفو ویگانو تیراندازی کردم و می دانم او یکی از سه یا چهار تیرانداز خوب دنیاست.
وی با اشاره به صبر این مربی افزود: درست است که هنوز وی در مرحله مذاکره با فدراسیون است، اما از دیروز در محل تمرینات تیم ملی حاضر شده و با دقت عملکرد بازیکنان را زیر نظر دارد و نکات ضروری را به هریک ورزشکاران حاضر در اردو یادآوری می کند.
امیر بهزادی ادامه داد: تیراندازی به اهداف پروازی از پتانسیل و استعدادهای خوبی برخوردار است و استحقاق این را دارد که با حضور یک مربی خوب به جایگاه واقعی خود در سطح آسیا و جهان دست یابد.
وی خودباوری را از دیگر نیازهای تیم ملی اهداف پروازی عنوان کرد و گفت: قطعا ما زمان کمی تا آغاز بازی های آسیایی 2018 داریم، اما مطمئن هستم با آرامش و تمرکزی که این مربی در فضای اردو ایجاد می کند توانایی مدیریت ذهنی را به ما خواهد داد و این مساله شانس ما را برای موفقیت در این رقابت ها افزایش می دهد.
وی اظهار امیدواری کرد که در صورت همکاری این مربی با فدراسیون ایران ، بخشی از مشکل فشنگ و سلاح تیراندازان با برگزاری اردوهای خارجی در ایتالیا تا حد قابل توجهی کاهش یابد.
امیربهزادی گفت: موفقیت دور از دسترس نیست و ما ایرانی ها ثابت کرده ایم که با مدیریت زمان های کم هم می توانیم اهداف بزرگ خود را محقق کنیم.
**مرضیه پرورش نیا تیرانداز اصفهانی نیز ، معتقد است حضور یک مربی خارجی که به علم روز دنیا در این رشته آشنا است می تواند انگیزه ورزشکاران را افزایش داده و سطح فنی بازیکنان را ارتقا بخشد.
این تیرانداز جوان کشورمان می گوید : البته ما مربیان خوبی در کشور داریم اما قطعا یک تیرانداز با سابقه یا کسی که در تیم های اروپایی و کشورهای مختلف مربیگری کرده و نتایج خوبی بدست آورده است، می تواند کمک بیشتری به ما کند.
وی با بیان اینکه با حضور یک مربی خارجی مجرب استعداد ورزشکاران شناسایی و نقاط قوتشان تقویت خواهد شد، افزود: به نظر می رسد رودلفو ویگانو تجربه زیادی از این رشته و سوابق خوبی در مربیگری دارد و انتقال این تجارب به ما می تواند زمینه ساز موفقیت های خوبی در میادینی چون بازی های آسیایی جاکارتا باشد.
پرورش نیا ضمن قدردانی از علی دادگر رییس فدراسیون تیراندازی گفت: ویگانو طی یکی دو روز گذشته تمرینات تیم ملی را زیر نظر گرفته و مهم ترین مشکل تیراندازان را پایین بودن سطح روانی آنان عنوان کرده است .
این ملی پوش گفت: این مربی معتقد است اگر نتوانیم سطح روانی تیم را افزایش دهیم، قطعا از میدان رقابت دوره شده و سهمی از مدال های میادین مختلف از جمله بازی های آسیایی نخواهیم داشت.
وی ادامه داد: در این دو جلسه تمرین که با حضور مربی ایتالیایی برگزار شد ، او پشت سر تک تک تیراندازان ایستاد و عملکرد آنها را مورد دقت و بررسی قرار داد و نکاتی را یادآور شد که حتما در بهتر شدن روند تمرینی ما موثر است.
**علیرضا عسگری عضو دیگر تیم ملی تیراندازی اهداف پروازی کشورمان گفت: حضور یک مربی خارجی نخستین گام برای آغاز موفقیت ها است و حضور ویگانوی ایتالیایی قطعا به نفع تیم ملی اهداف پروازی خواهد بود.
وی ادامه داد: با توجه به وقفه دو ساله تیم ملی اهداف پروازی ما نیاز به یک تحول جدی در این رشته داریم که حالا با حضور این مربی می توانیم به پیشرفت این رشته و رسیدن به اهداف مورد نظر از جمله حضور موفق در بازی های آسیایی امیدوار باشیم.
عسگری خاطر نشان کرد: در حال حاضر تمرینات پرفشاری را دنبال می کنیم و امیدوارم جدای از اینکه نقاط ضعف ما با حضور این سرمربی خارجی برطرف می شود، مشکلات سخت افزاری از جمله کمبود فشنگ و سلاح نیز با پیگیری مسئولان فدراسیون برطرف شود تا تیراندازان نتایج بهتری را در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی و انتخابی المپیک کره جنوبی کسب کنند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **1828**1584انتهای پیام /*