اصفهان قهرمان رقابت های کبدی جوانان کشور شدبه گزارش ایرنا، چهاردهمین دوره رقابت های کبدی قهرمانی جوانان مردان کشور انتخابی تیم ملی از روز یکشنبه 9 اردیبهشت با حضور 330 ورزشکار در قالب 22 تیم استان های مختلف کشور در سالن آزادی سنندج آغاز شد و امشب با قهرمانی تیم اصفهان به کار خود پایان داد.
مسابقات کبدی قهرمانی بانوان جوان کشور نیز از روز پنجشنبه 13 اردیبهشت در سالن آزادی سنندج آغاز و بمدت سه روز نیز ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، کبدی یا همان زو یک، بازی ایرانی و اصیل و منشا آن بازی های بومی و محلی است. این بازی نیاز به قدرت و مهارت داشته و کاملا ساده و کم هزینه است.
کبدی یک بازی بیرون سالنی و سالنی پر تحرک و ترکیبی از کشتی و راگبی است. برای گرفتن مهاجم یا فرار از دست حریف در این بازی، به مهارت، انعطاف پذیری، چابکی، استقامت، حضور ذهن و جرات نیاز است.
هم اکنون ورزش کبدی در تمام نقاط ایران معروف است و در مسابقات آسیایی سال 1982 به صورت نمایشی برگزار شد اما پس از آن در ردیف‌ رشته های رسمی بازی های آسیایی قرار گرفت و جمهوری اسلامی ایران از قدرتمندترین تیم ها در این رشته در آسیا و جهان محسوب می شود.
6 هزار کبدی کار بیمه شده و سازمان یافته در کشور فعالیت دارند که 150 نفر از آنان را ورزشکاران کردستانی تشکیل می دهند.
شبس **7355/9102 ** 1917انتهای پیام /*