اعزام ورزشکار صغرسنی به مسابقات جای تعجب داردبه گزارش ایرنا؛ رقابت های بوکس قهرمانی جوانان آسیا در حالی به میزبانی تایلند به اتمام رسید که تیم 10 نفره ایران با کسب تنها 3 مدال برنز و سقوط هشت پله ای نسبت به سال گذشته در رتبه دوازدهم قرار گرفت.
«امید رشید» که سال گذشته عضو کادر فنی تیم ایران بود و به یک مدال طلا و یک برنز دست یافت، روز شنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: ‘همه جامعه بوکس می دانند که بوکسور مذکور در رده سنی بزرگسالان است. شاید خارجی ها متوجه این مساله نباشند، اما رسیدن به مدال طلا تحت هر شرایطی، ارزشمند نیست’.
وی با اعلام اینکه رئیس و دبیر فدراسیون با بوکسور مذکور هم استانی هستند، ادامه داد: تیم ایران باید نتایج بهتری نسبت به گذشته کسب می کرد. اینکه مدال طلایی در کار نبود و بوکسورهای جوان ایران به سهمیه المپیک 2018 بوینس آیرس نرسیدند، جای بررسی دارد.
«امید رشید» با بیان این مطلب که به خاطر حمایت فرد دیگری در مجمع انتخابی فدراسیون بوکس، او و دیگر اعضای کادر فنی جوانان برکنار و نفرات جدید معرفی شدند، گفت: اگر ما ضعیف بودیم، چگونه در مسابقات دوره گذشته پس از چندین سال، تیم جوانان را به مدال طلای قهرمانی آسیا رساندیم.
وی افزود: سال گذشته بوکسورهای کشورهای صاحب سبکی چون مغولستان و ازبکستان را شکست می دادیم. اما امسال یک نفر بدون مبارزه به مدال برنز رسید و 2 بوکسور دیگر نیز هر کدام با یک پیروزی برابر قرقیزستان و افغانستان به برنز رسیدند.
وی با بیان اینکه سقوط هشت پله ای در مسابقات قابل پذیرش نیست، عنوان کرد: کار باید تشکیلاتی باشد تا به موفقیت برسیم. وقتی «اشکان رضایی» یکی از بهترین نفرات تیم در تایلند به دلیل غذای نامناسب آن کشور بیمار می شود و یک مدال مسلم از دست می رود، حتما ضعف های زیادی وجود دارد.
امید رشید با اشاره به صحبت های رئیس فدراسیون مبنی بر مشکلات مالی این فدراسیون، گفت: چرا باید تیم 10 نفره، همراهان زیادی داشته باشد و دبیر فدراسیون همچون توریست در کنار تیم حضور یابد.
ورزشی**3783**1597انتهای پیام /*