برترین های سه وزن نخست مسابقات جودو قهرمانی مردان کشوردر مازندران مشخص شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، در آغاز این مسابقات، روزچهارشنبه با رقابت جودوکاران 3وزن منهای 60 کیلوگرم، منهای 66کیلوگرم و منهای 73 کیلوگرم برگزار شد و طی آن جودوکاران لرستانی در دو وزن صاحب نشان طلا شدند.
در وزن منهای 60 کیلوگرم، ‘ ناصر ناصری پور’ جودوکار لرستانی باپیروزی برابر ‘ علی قلی پور’ ازخراسان رضوی قهرمان شد و ‘ محمد شیخ الاسلامی’ از تیم بهشهر و ‘حسین صدارت’ از تیم توابع تهران به طور مشترک سوم شدند.
در وزن منهای 66کیلوگرم، ‘ قاسم نوری زاده’ از لرستان در دیدار نهایی با پیروزی برابر’ محمود عباس نژاد’ از تیم سیستان و بلوچستان به مقام نخست دست یافت و ‘علی محمدی بریمانلو’ از خراسان شمالی و’ فرشاد صفری’ از ایلام در رده سوم مشترک این وزن ایستادند.
همچنین مقام قهرمانی وزن منهای 73کیلوگرم،را ‘ مهدی فتحی پور’ جودوکار تیم فارس با شکست ‘ حیدر زحمتکش’ از تهران کسب کرد و سومی مشترک این وزن نیز به ‘ میلاد احمدی’ ازالبرز و’ مهرداد زمانی’ از تیم توابع تهران تعلق گرفت.
مراسم افتتاحیه این رقابت ها عصرچهارشنبه با حضور درخشان رییس فدراسیون جودو، حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران و جلیلیان مدیر تربیت بدنی سپاه کربلای مازندران در بهشهر برگزار شد.
307 جودوکار در قالب 33 تیم از استانهای کشور تا روزاول دی ماه در سالن ورزشی شهید هاشمی نژاد بهشهر با هم رقابت خواهند کرد.
برترین های هر وزن این مسابقات به اردوی آماده سازی تیم ملی جودوبزرگسالان دعوت خواهند شد.
پیش ازاین نیز مسابقات جودو قهرمانی بانوان کشور روزهای 26 و 27 آذر با شرکت 104 جودوکار از 23 استان کشور در بهشهر برگزار شده بود.
خبرنگار: مهدی غلامی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
ک/7327/1899انتهای پیام /*