تدابیر امنیتی ویژه برای هیات ورزشی کره شمالیبه گزارش روز سه شنبه ایرنا پیش بینی شده است هیاتی مرکب از 500 مسئول و ورزشکار از کره شمالی به این رقابت ها اعزام شود و یکی از مسایل مورد بحث دو طرف، امنیت هیات اعزامی است.
‘لی چول سونگ’ رییس آژانس پلیس کره جنوبی در مصاحبه ای که خبرگزاری یونهاپ منتشر کرده است، گفت: ما از افسران گروه سوآت برای تدابیر امنیتی استفاده خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه این نیروها ویژه و تعلیم دیده هستند، افزود: هر مکانی که هیات کره شمالی در آنجا حضور داشته باشد و یا اقامت کند تحت نظارت افسران این گروه خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه چه تعداد ورزشکار از کره شمالی به کره جنوبی سفر می کنند، گفت: قرار است در چند هفته باقی مانده تا المپیک در این زمینه اطلاع رسانی شود.
کره شمالی روز گذشته نیز در تلاشی دیگر برای فاصله انداختن بین کره جنوبی و‌ آمریکا تاکید کرد برای رسیدن به وحدت باید روابط با کره جنوبی گسترش یابد چون مصالحه و اتحاد بین دو کره بسیار اهمیت دارد و رسیدن به وحدت آثار مثبتی خواهد داشت.
همزمان روزنامه ‘رودونگ سینمون’ ارگان حزب حاکم کار نیز نوشت درهای گفت و گو با کره جنوبی، نهادها و سازمان ها و مردم این کشور باز است.
کره شمالی از احزاب، گروه ها و سیاستمداران در کره جنوبی دعوت کرده است تا درخواست کره شمالی را برای بهبود روابط و افزایش تبادلات دو طرف مورد حمایت قرار دهند.
خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی می نویسد پس از برگزاری دور اول گفت و گوهای دو کره برای اولین بار در دو سال گذشته در ماه جاری میلادی، نشانه های زیادی وجود دارد که ثابت می کند دو کره عزم خود را برای گسترش روابط جزم کرده اند.
دو کره روز گذشته نیز در باره اعزام هیات کره شمالی به بازی های المپیک زمستانی کره جنوبی بحث و رایزنی کردند.
کره جنوبی همچنین درخواست داده است هیات های دو کره در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی با یکدیگر رژه بروند که هنوز کره شمالی در این باره پاسخی نداده است.
سابقه نشان داده است کره شمالی برای حضور در رقابت های بزرگ ورزشی شماری از مسئولان و ورزشکاران را به همراه گروه های پشتیبان و هنری اعزام می کند.
در سال 2002 میلادی وقتی بازی های آسیایی در شهر بوسان کره جنوبی برگزار شد هیاتی شامل 704 نفر از ورزشکاران و مسئولان ورزشی، حامیان و خبرنگاران از کره شمالی به کره اعزام شدند.
کره شمالی سال 2013 یک هیات ورزشی مرکب از 94 نفر را به مسابقات دانشجویی ‘دایه گو’ کره و در سال 2014 هیاتی متشکل از 273 نفر را به بازی های آسیایی اینچیون در کره جنوبی اعزام کرد.
آساق**231**1904**انتهای پیام /*