تساوی تماشایی یوونتوس و تاتنهام/جشنواره گل منچسترسیتیبه گزارش ایرنا؛ سه شنبه شب در آغاز دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا دو دیدار برگزار شد و در نبردی حساس و البته تماشایی، یوونتوس ایتالیا در خانه خود برابر تاتنهام انگلیس به تساوی دو بر دو بسنده کرد.
یوونتوس این دیدار را طوفانی آغاز کرد و دقیقه دوم پاس «میرالم پیانیچ» به «گونزالو هیگواین» رسید و این مهاجم آرژانتینی با شوتی سر ضرب گل نخست را به ثمر رساند.
6 دقیقه پس از آن، میزبان صاحب ضربه پنالتی شد تا هیگواین گل دوم خود و یوونتوس را درون دروازه نماینده انگلیس جای دهد.
در ادامه بازیکنان تاتنهام به طور کامل بر روند بازی تلسط پیدا کرده و یوونتوسی ها مجبور به عقب نشینی شدند.
در دقیقه 35 هجوم های بی وقفه تاتنهام ثمر داد و پاس «دله علی» به «هری کین» رسید و این مهاجم توانمند پس از جا گذاشتن «جیان لوییجی بوفون» یکی از گل های خورده میهمان را جبران کرد.
در آخرین ثانیه های نیمه نخست و بر خلاف روند بازی، یوونتوس دوباره صاحب پنالتی شد که این بار هیگواین توپ را به دیرک افقی کوبید و نتوانست گل سوم را به ثمر برساند.
در نیمه دوم، تاتنهام با آرامش بیشتری برای گل تساوی کار را دنبال کرد و در دقیقه 72 «کریستین اریسکن» هافبک دانمارکی با ضربه آزاد تماشایی کار را به تساوی دو بر دو کشاند.
در دیگر دیدار، منچسترسیتی انگلیس در زمین بازل سوییس جشنواره گل به راه انداخت و چهار بر صفر پیروز شد تا خیال خود را برای بازی برگشت آسوده کند.
«ایلکای گوندوگان» دو گل و «برناردو سیلوا» و «سرخیو آگوئرو» در این دیدار برای تیم تحت هدایت «پپ گواردیولا» گلزنی کردند.
چهارشنبه شب در ادامه دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، رئال مادرید اسپانیا در نبردی حساس به مصاف پاری سن ژرمن فرانسه می رود و پورتو پرتغال میزبان لیورپول انگلیس است.
هفته آینده نیز، چلسی انگلیس با بارسلونای اسپانیا، بایرن مونیخ آلمان با بشیکتاش ترکیه، شاختاردونتسک اوکراین با آ.اس رم ایتالیا و سه ویا اسپانیا با منچستریونایتد انگلیس مصاف می دهند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**3783**3404**خبرنگار: امیر میرزاییان**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*