تکواندوی جایزه بزرگ لندن؛ «سجاد مردانی» به مدال برنز رسیدبه گزارش ببامداد شنبه ایرنا، مرحله سوم مسابقات جایزه سال 2017 در چهار وزن المپیکی مردان و زنان از روز (جمعه) آغاز و به مدت سه روز و با حضور 205 تکواندوکار (103 تکواندوکار مرد و 102 تکواندوکار زن) از 55 کشور در سالن «پاکرباکس آرنا» شهر لندن انگلیس ادامه خواهد داشت.
جمعه شب در وزن به اضافه 80 کیلوگرم «سجاد مردانی» نماینده کشورمان در مرحله نیمه نهایی به مصاف «کیو دون این» از کره‌جنوبی دارنده مدال برنز قهرمانی جهان 2017 و در حالیکه تا نیمه های راند سوم نتیجه به نفع نماینده شایسته کشورمان بود کار به راند طلایی کشیده شد.
در راند طلایی با توجه به اینکه هیچ امتیازی بین این دو هوگوپوش رد و بدل نشد، سیستم الکترونیکی نتیجه را به نفع نماینده کره‌ای اعلام کرد و سجاد مردانی از رسیدن به فینال بازماند و بر سکوی سومی ایستاد و برنز گرفت.
وی در نخستین دیدار «سیدو گبانه» از ساحل عاج نایب قهرمان آفریقا 2016 را یازده بر صفر ار پیش رو برداشت و سپس در یک‌چهارم نهایی «آیوان تراجکویک» تکواندوکار با سابقه اسلوونی و دارنده دو مدال برنز قهرمانی جهان را با نتیجه 21 بر 9 شکست داده بود.
همچنین «میرهاشم حسینی» و «ابوالفضل یعقوبی» دو نماینده دیگر کشورمان از گردونه مسابقات کنار رفتند.
«فرزان عاشورزاده» و «آرمین هادی پور» آخرین نمایندگان تکواندوی ایران در این رقابت ها، شنبه شب به مصاف حریفان خود می روند.
به نفرات اول تا سوم این مسابقات به ترتیب 40، 24 و 14.40 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می گیرد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
شبد**ورزشی**3783**1010
خبرنگار: امیر میرزاییان**انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*