تیم ملی تفنگ ایران به سرمربی صربستانی سپرده شدبه گزارش ایرنا به نقل از فدراسیون تیراندازی، بر اساس این قرارداد که بین «علی دادگر» رئیس فدراسیون تیراندازی و «گوران ماکسیموویچ »سرمربی صربستانی به امضا رسید، وی هدایت تیم ملی تفنگ ایران را تا بازی‌های آسیایی جاکارتا بر عهده خواهد داشت.
ماکسیموویچ فارغ التحصیل دانشکده ورزش بلگراد، دارنده مدرک A مربیگری تفنگ از آکادمی فدراسیون جهانی و سابقه عضویت در تیم ملی صربستان را در کارنامه دارد.
حضور در پنج دوره بازی های المپیک، مقام اول بازی های المپیک در رشته تفنگ بادی و سه عنوان قهرمانی اروپا بخشی از موفقیت های این مربی به عنوان ورزشکار است.
ماکسیموویچ سه مقام قهرمانی در فینال جام جهانی را نیز در کارنامه دارد و یک بار نیز به عنوان تیرانداز سال جهان معرفی شده است.
وی همچنین به عنوان سرمربی تیم های ملی صربستان و یونان فعالیت کرده و در عرصه مربیگری حضور در دو دوره بازی های المپیک و کسب مدال های نقره و برنز این بازی ها را در افتخارات مربیگری خود دارد.
این مربی صربستانی روز سه شنبه (21 اردیبهشت ماه) وارد تهران خواهد شد تا پس از دیدار با رییس فدراسیون تیراندازی، از نزدیک روند فعالیت ملی پوشان تیراندازی را بررسی کند.
به گفته مسئولان فدراسیون، این یک قرارداد پاره وقت است و ماکسیموویچ مجبور نیست همه روزهای قراردادش را در تهران باشد و برنامه های وی در نبودش در ایران توسط مربیان داخلی تیم اجرا خواهد شد.
تیم ملی تیراندازی ایران متشکل 28 تفنگدار سه رشته تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی فردا شب تهران را به مقصد کره جنوبی ترک خواهد کرد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh @ همراه شوید.
ورزشی **1828**1368انتهای پیام /*