جشنواره گل لیورپول برابر اسپارتاکبه گزارش ایرنا؛ در شب دوم از برگزاری رقابت های هفته ششم مرحله گروهی در گروه E بازیکنان تیم ماریبوردر ساعت 23:15 چهارشنبه شب مقابل تیم سوویا به میدان رفته و با کسب نتیجه تساوی یک بر یک در این دیدار از گردونه این رقابت ها حذف شدند.
در دیگر دیدار این گروه تیم لیورپول با نتیجه 7 بر صفر تیم اسپارتاک را شکست داد، برای تیم ‘ قرمزها’ در این دیدار کوتینیو در دقیقه 4 از روی نقطه پنالتی و دقایق 15 و 50 درجریان بازی، روبرتو فیرمینو در دقیقه 18 ، سادیو مانه در دقایق 48 و 76 و محمدصلاح دردقیقه 86 گلزنی کردند و سه امتیاز این دیدار را برای تیمشان به ارمغان آوردند.
تیم لیورپول با کسب هر سه امتیاز این دیدار 12 امتیازی شد و به عنوان تیم نخست این گروه به مرحله حذفی راه پیدا کرد.
تیم سویا نیز با کسب 9 امتیاز پس از تیم لیورپول راهی مرحله حذفی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا شد.
در گروه F تیم فاینورد با نتیجه 2 بر یک از سد تیم ناپولی گذشت و مانع از صعود این تیم به مرحله بعدی این رقابت ها شد، برای تیم فاینورد در این دیدار نیکولای یورگنسن دردقیقه 33 و ست جاسته در دقیقه 1+90 گلزنی کرده و تنها گل تیم ناپولی را زیلنسکی در دقیقه 2 درون دروازه فاینورد جای داد.
در دیگر دیدار این گروه تیم شاختار دست به کار بزرگی زد و تیم منچسترسیتی صدرنشین فعلی رقابت های لیگ برتر انگلیس را با نتیجه 2 بر یک مغلوب کرده و نخستین شکست این تیم در لیگ قهرمانان اروپا را رقم زدند.
برنارد در دقیقه 26 و اسمایلی در دقیقه 32 گل های تیم شاختار را درون دروازه تیم منچسترسیتی جای دادند و پیروزی تیمشان را جشن گرفتند.
سرخیو آگوئرو نیز در دقیقه 2+90 برای تیم منچسترسیتی گلزنی کرد و اختلاف را به یک گل کاهش داد.
شاگردان پپ گواردیولا پیش از این صعود خود از مرحله گروهی این رقابت ها را قطعی کرده و راهی مرحله بعد شده بودند و این دیدار برای آنان یک دیدار تشریفاتی به شمار می رفت.
تیم شاختار نیز به عنوان تیم دوم همراه تیم منچسترسیتی راهی مرحله بعدی این رقابت ها شد.
درگروه G تیم لایپزیک در ادامه ناکامی های خود در بوندسلیگای آلمان این بار در لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه 2 بر یک مقابل بشیکتاش شکست خورد.
نگردو در دقیقه 10 از روی نقطه پنالتی و تالیسکا در دقیقه 90 برای تیم بشیکتاش گلزنی کرده، دروازه لایپزیک را باز کردند و سه امتیاز ارزشمند این بازی خارج ازخانه برای تیمشان به ارمغان آوردند.
نبی کیتا نیز در دقیقه 87 برای لایپزیک گلزنی کرد اما با این گل مانع از شکست تیمش در این بازی خانگی نشد.
لایپزیک در هفته چهاردهم بوندسلیگای آلمان با نتیجه 4 بر صفر مغلوب تیم هافن هایم شده بود و به نظر می رسد بازیکنان این تیم بدون انگیزه پای به این رقابت گذاشته بودند.
در دیگر دیدار همزمان این گروه تیم پورتو با نتیجه 5 بر 2 برابر تیم موناکو به پیروزی رسید.
از این گروه تیم های بشیکتاش با 14 امتیاز و پورتو با 10 امتیاز راهی مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا شدند.
و سرانجام در گروه H شاگردان زین الدین زیدان در تیم رئال مادرید در ورزشگاه خانگی خود سانتیاگو برنابئو به دشواری برابر تیم دورتموند به برتری رسیدند،در این دیدار که با نتیجه 3 بر 2 به پایان رسید،مایورال در دقیقه 9 ،رونالدو در دقیقه 13 و واسکز81 برای تیم رئال گلزنی کردند و امریک اوبا میانگ در دقایق 43 و 49 گل های تیم دورتموند را درون دروازه رئال جای داد.
در دیگر دیدار گروه H تیم تاتنهام با نتیجه 3 بر صفر آپونل نیکوزیا را شکست داد، فرناندو پورنته دردقیقه 20 ، سون هیونگ مین دردقیقه 38 و کوین ان کویودویو دردقیقه 80 برای تیم تاتنهام گلزنی کردند.
تیم های تاتنهام با 16 و رئال مادرید با 13 امتیاز به عنوان تیم های اول و دوم این گروه راهی مرحله حذفی این رقابت ها شدند.
شبک**ورزشی.**9144 **1392**انتشار: ابوالفضل بابایی
خبرنگار:سعید قهرمانیانتهای پیام /*