جواز حضور سه رویداد آسیایی و جهانی اسلحه اپه را کسب کردمطاهر عاشوری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آخرین مرحله مسابقات انتخابی تیم ملی اپه اوایل هفته جاری زیر نظر سرمربی ازبکستانی در 2 مرحله برگزار شد و من در مجموع با کسب مقام سومی این رقابت ها جواز حضور در این رویدادهای مهم را کسب کردم.
این شمشیرباز جوان ارومیه ای بیان کرد: مسابقات قهرمانی شمشیربازی آسیا 27 خرداد ماه جاری به میزبانی تایلند برگزار می شود که به طور یقین محک خوبی برای آمادگی هر چه بیشتر تیم ملی اپه برای شرکت در رقابت های جهانی و آسیایی جاکارتا خواهد بود.
وی ادامه داد: هم اکنون در استراحت میان اردویی به سر می بریم و در ادامه مرحله جدید اردوی آمادگی که به مسابقات قهرمانی آسیا متصل اس، از 19 خرداد ماه جاری آغاز می شود.
عاشوری گفت: تیم ملی اپه ایران در نخستین گام مصمم به کسب سکوی قهرمانی آسیا پس از 12 سال ناکامی است و اگر بتوانیم به این مهم دست یابیم، با روحیه بالایی راهی مسابقات جهانی چین و بازی های آسیایی جاکارتا می شویم.
وی افزود: پس از آن نیز مسابقات جهانی چین را پیش رو داریم که بر اساس زمان بندی فدراسیون جهانی، 16 تیر سال جاری در شهر هوشی برگزار می شود.
عاشوری ادامه داد: بازی های آسیایی جاکارتا نیز یکی از مهمترین رویدادهای قاره کهن است که کسب مدال در آن ارزش بالایی برای هر ورزشکار دارد و امید می رود تا تیم متحول شده شمشیربازی اسلحه اپه ایران در این رقابت ها شگفتی ساز شود.
عاشوری به قوانین بازی های آسیایی جاکارتا اشاره کرد و گفت: در بخش انفرادی 2 شمشیرباز و در تیمی چهار شمشیرباز به مصاف حریفان می روند و برای قرارگرفتن در جمع 2 نفره بخش انفرادی تلاش خواهم کرد.
وی با اشاره به تجربه بالای ‘ شوکت توردی ‘ سرمربی ازبکستانی تیم ملی اپه ایران، گفت: این مربی دانش فنی زیادی نسبت به مربیان دیگر دارد و با به دست گرفتن هدایت تیم ملی اپه کشور، انگیزه بازیکنان را بالا برده است.
این شمشیر باز ارومیه ای با انتقاد شدید از بی توجهی مسوولان ورزش آذربایجان غربی و هیات شمشیربازی استان، حمایت مادی و معنوی آنان از سه شمشیرباز ارومیه ای حاضر در تیم های ملی را خواستار شد.
عاشوری گفت: با وجود کسب مجوز حضور در سه رویداد مهم ورزشی هنوز هیچ یک از مسوولان استان حتی به خود زحمت نداده اند تا از طریق تماس تلفنی کسب این موفقیت را تبریک بگویند و این امر جای بسی تاسف و ناراحتی دارد.
وی ادامه داد: تمامی ملی پوش به صورت ماهیانه از اداره کل ورزش و جوانان استان خود حقوق دریافت می کنند در حالی که من، سکینه نوری و الهه قهرمانی از این گونه تسهیلات بی بهره هستیم.
به گزارش ایرنا طاهر عاشوری متولد سال 1369 است و از سال 1384 شروع به فعالیت در رشته شمشمیربازی کرده و نخستین بار زیر نظر ‘ساکو عیوضیان’ مربی تراز اول ارمنستانی که سرمربی تیم ملی نیز بود، تمرین های خود را در ارومیه آغاز کرده است.
عاشوری 2 سال پس از آن و در سال 1386 با کسب نخستین مدال طلای قهرمانی اپه ایران به عضویت تیم ملی درآمد و چندین مقام قهرمانی ایران و جایزه بزرگ ایران، قهرمانی کاپ آزاد جوانان جهان و چندین مدال آسیایی و بین المللی را در کارنامه دارد.
اپه ایست ارومیه ای در مسابقات انتخابی المپیک لندن که در کشور آلمان برگزار شد با ورزشکار رژیم اشغالگر قدس برخورد و از رویارویی با وی امتناع کرده بود.
علاوه بر طاهر عاشوری هم اکنون سکینه نوری و الهه قهرمانی 2 دختر ملی پوش ارومیه ای نیز در اردوهای مستمر تیم های ملی اسلحه اپه و فلوره برای راهیابی به بازی های آسیایی جاکارتا 2018 حضور دارند و تمرین های سختی را زیر نظر مربیان پشت سر می گذارند.
هجدهمین دوره بازی های آسیایی جاکارتا در روزهای 27 مرداد تا 11 شهریور سال جاری در 40 رشته ورزشی برگزار خواهد شد که بر اساس پیش بینی های شورای المپیک آسیا بیش از 10 هزار ورزشکار از 45 کشور به اندونزی اعزام می شود.
7156/3072انتهای پیام /*