خاتم به باشگاه‌های آسیا می‌رود اما بدون ملی‌پوشبه گزارش ایرنا، پس از انحلال تیم بانک سرمایه قهرمان لیگ برتر والیبال، خاتم اردکان تیم دوم این مسابقات به عنوان نماینده والیبال ایران در جام باشگاه های آسیا معرفی شد.
مسابقات جام باشگاه های آسیا از 8 تا 15 مرداد در میانمار برگزار می شود، یعنی زمانی که تیم ملی ایران در اردوی آماده سازی پیش از رقابت های قهرمانی جهان است و تیم «ب» هم خود را برای حضور در بازی های آسیایی آماده می کند.
اکبر ولایی، محمد رضی پور، مجتبی یوسفی و محمدطاهر وادی چهار بازیکنی که تاثیر زیادی در نتایج درخشان خاتم در لیگ برتر و رسیدن این تیم به فینال داشتند، این روزها در اردوی تیم ملی حضور دارند. ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی هم اعلام کرده است که اجازه نمی دهد ملی پوشان برای شرکت در رقابت های باشگاه های آسیا، اردوی تیم ملی را ترک کنند.
محسن ملت مدیرعامل باشگاه خاتم اردکان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره این مسئله اظهار کرد: چند روز قبل جلسه ای با احمد ضیایی رئیس فدراسیون والیبال داشتیم و قول داد به تیم خاتم کمک کند. هفته آینده هم قرار است کادر فنی تیم جلسه ای با رئیس فدراسیون داشته باشد تا درخواست های فنی را مطرح کند. امیدوارم ایگور کولاکوویچ هم در این جلسه حضور داشته باشد تا میان دو طرف تعامل برقرار شود.
وی افزود: درک می کنیم که تیم ملی شرایط سختی دارد و نمی خواهیم دچار مشکل شود. از سوی دیگر والیبال ایران به سطحی رسیده است که بتوانیم همزمان سه تیم ملی داشته باشیم. به دنبال پیدا کردن راهکاری هستیم تا مشکل در اختیار نداشتن ملی پوشان را حل کنیم. بازیکنان مطرح دیگری هم در والیبال ایران حضور دارند که در تیم ملی بازی نمی کنند، می توانیم در مسابقات باشگاه های آسیا از آنها استفاده کنیم.
تصمیم کولاکوویچ برای در اختیار نگذاشتن ملی پوشان خاتم در حالی است که سال پیش تیم بانک سرمایه در فاصله لیگ جهانی و جام قهرمانان بزرگ جهان با تمام ملی پوشان خود راهی مسابقات باشگاه های آسیا شد.
مدیرعامل خاتم اردکان در پاسخ به این سوال که تفاوت رویکرد پارسال و امسال سرمربی تیم ملی از نظر شما تبعیض آمیز نیست؟ گفت: سال گذشته ضیایی رئیس فدراسیون نبود و امروز هم نگاه ما به آینده است. حسن نیت ضیایی را باور داریم و با گذشته کاری نداریم و آینده را روشن می بینیم.
ورزشی ** 2024**1597انتهای پیام /*