دبیر شیراز پایتخت جوانان جهان اسلام: خلاقیت و اندیشه پیام مابه مسلمانان بودبه گزارش ایرنا حیدر علی کامیاب کلانتری سه شنبه در آیین اختتامیه شیراز پایخت جوانان جهان اسلام بیان کرد :تجربه یک سال اخیر نشان داد آنچه می توان به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه های ماندگار جهان اسلام از آن نام برد و به آن اتکا کرد وجود جوانانی خلاق، پرانرژی، متخصص ومتعهد در این شهراست.
وی ادامه داد: شهر شیراز با برخورداری از چهره های بنام در حوزه های مذهبی، علمی، ادبی، هنری و فرهنگی و داشتن اماکن مقدس مذهبی و آثار تمدن ایران باستان از ملاک های انتخاب پایتخت جوانان جهان اسلام بود.
مدیر کل ورزش و جوانان فارس در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه دبیرخانه پایتخت جوانان جهان اسلام با تکیه برانرژی فوق العاده جوانان برنامه هایی بسیار خوبی را اجرا کرد ، افزود : مراسم افتتاحیه ،جشنواره عکس شیراز امروز، همایش درپرتو ملاصدرا، نشست قرآنی جوانان جهان اسلام ،جشنواره فیلم ، داستان کوتاه و خوشنویسی و آیین اختتامیه از جمله برنامه هایی بود که طی یک سال برگزار شد.
کامیاب کلانتری گفت : همچنین میزبانی شیراز دراین رویداد بین المللی ، بار دیگر صلح طلبی و میهمان نوازی مردم استان فارس را به نمایش گذاشت.
وی ادامه داد : حضور جوانان جهان اسلام در شهر شیراز، بار دیگر نام سلمان فارسی صحابه بزرگ پیامبر اسلام (ع ) را درخاطراین جوانان زنده کرد تا یادآور این حقیقت باشد که اسلام به دور از تقسیم بندی نژادها و فرهنگ ها ، دین برادری و برابری است.
این مقام مسئول بیان کرد:عنوان پایختی شیراز در سال 2017 برای همیشه باقی خواهد ماند و تمام دستاورد ها و تجربه های خود را در اختیار جوانان شهر بیت المقدس که به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام در سال 2018 انتخاب شده ، قرار می دهیم.
کامیاب از تمام کسانی که طی یک سال تلاش کردند برنامه ها بخوبی برگزار شود، تشکر کرد.
پانزدهم مهرماه سال 95 در نشست نهایی سومین اجلاس وزرای کشورهای جهان اسلام که درشهر استانبول ترکیه برگزار شد، شهر شیراز به عنوان پایتخت جدید جوانان جهان اسلام در سال 2017 معرفی شد.
پرچم پایتختی جوانان جهان اسلام، شانزدهم بهمن ماه سال 95 درآیین ویژه ای در مقابل آرامگاه حافظ در شیراز برافراشته شد.
شهر بیت المقدس در سال 2018 پایتخت جوانان جهان اسلام است.
آیین اختتامیه با حضور سفیر الشاد اسکندروف رئیس مجمع جوانان جهان اسلام و شماری از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.
خبرنگار: حمیدرضا خلیقی ** انتشار دهنده : غلامرضا مالک زاده
7368 / 1876انتهای پیام /*