دختران ایران شانس حضور در المپیک آرژانتین را نداشتندفریده شجاعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کمیته ملی المپیک از ما خواست اسامی 20 بسکتبالیست را برای شرکت در المپیک نوجوانان اعلام کنیم و ما نیز اسامی را اعلام کردیم اما روز گذشته سایت بازی های المپیک نوجوانان 2018 آرژانتین اسامی 20 کشور داری بالاترین رنکینگ را اعلام کرد که طبیعی است نام ایران در بین این کشورها نباشد.
وی خاطرنشان کرد: اشتباه یا ایجاد باور اشتباه در خصوص حضور بسکتبال دختران نوجوان ایران در المپیک نوجوانان آرژانتین از سوی فدراسیون نبوده و تصور می کنم دلیل ایجاد چنین باوری، ارتباط دادن رنکینگ 16 جهانی تیم ملی بسکتبال سه به سه زنان ایران به تیم دختران نوجوان بوده است.

** اعزام دو تیم باشگاهی به مسابقات باشگاهی غرب آسیا
نایب رئیس زنان فدراسیون بسکتبال گفت: دو تیم کوشا سپهر تهران و پالایش نفت به عنوان قهرمان و نایب قهرمان سوپر لیگ A بسکتبال زنان در سال 95 به عنوان دو نماینده مسابقات قهرمانی بسکتبال غرب آسیا بامداد فردا (20فروردین ماه ) راهی اردن می شوند و ما امیدواریم این دو تیم بتوانند نماینده خوبی برای کشور باشند و نتایج قابل قبولی برای بسکتبال زنان کشورمان کسب کنند.
شجاعی گفت: این اولین حضور بسکتبال زنان (پنج نفره ) ایران در مسابقات رسمی است که می تواند نشان دهنده توان بسکتبال زنان ایران و حتی نمایشی از تیم ملی ایران تصور شود.
وی در خصوص حمایت از این دو تیم به لحاظ فنی یا مالی از سوی فدراسیون گفت: ما هماهنگی های لازم برای ثبت نام و اخذ روادید را با این تیم ها داشتیم اما سایر مسایل به خود باشگاه ها مرتبط می شود.
شجاعی ادامه داد: البته این دو باشگاه فرصت استفاده از بازیکنان قرضی را داشتند که به نظر می رسد از این فرصت هم استفاده کرده و با بازیکن خارجی یا قرضی از سایر تیم ها خود را تقویت کرده باشند.
مسابقات بسکتبال قهرمانی زنان غرب آسیا 20 تا 26 فروردین ماه به میزبانی امان برگزار می شود.

**حضور تیم ملی بسکتبال سه به سه زنان ایران در سه رویداد مهم سال 96
نایب رییس زنان فدراسیون بسکتبال در ادامه سخنان خود گفت: تیم ملی بسکتبال سه به سه زنان ایران هفته آینده در مسابقات کاپ آسیا به میزبانی شهر شنژن چین شرکت می کند و ما امیدواریم این تیم بتواند نتایج خوبی در این رقابت ها کسب کند.
وی شرکت تیم ملی بسکتبال سه به سه زنان در مسابقات جام جهانی را دومین رویداد مهم پیش روی این تیم عنوان کرد و افزود: جام جهانی بسکتبال زنان 18 خرداد ماه به میزبانی فیلیپین آغاز می شود و تیم ایران با تیم هایی از آمریکا، اندورا و جمهوری چک در یک گروه قرار دارد.
به گفته شجاعی تیم ملی بسکتبال سه به سه زنان ایران مرداد ماه امسال نیز به هجدهمین دوره بازیهای آسیایی به میزبانی جاکارتا اعزام می شود.
نایب رئیس زنان فدراسیون بسکتبال یادآور شد: تلاش ها با کمک کمیته ملی المپیک برای حضور تیم ملی بسکتبال زنان (پنج نفره ) به عنوان رشته های توسعه ای، ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم هر دو تیم را به این بازی ها اعزام کنیم .
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران وجهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **1828**1597انتهای پیام /*