درخواست سرمربی تیم ملی وزنه برداری از وزارت امور خارجه برای پیگیری روادید آمریکامحسن بیرانوند روز سه شنبه در حاشیه تمرینات تیم ملی وزنه برداری در جمع خبرنگاران گفت: مدارک و مستنداتی که سفارت آمریکا در دبی از اعضا تیم ملی در زمان مصاحبه خواسته بود، ارایه دادیم و حتی کیانوش رستمی نیز دوباره به سفارت آمریکا برای تکمیل برخی مدارک رفت و اکنون منتظر روادید هستیم.
وی اظهار داشت: کمک وزارت امور خارجه در این زمینه و پیگیری روادید اعضا تیم ملی وزنه برداری بسیار می تواند کارساز باشد تا برای اعزام تیم به آمریکا مشکلی به وجود نیاید.
بیرانوند ادامه داد: در لیست اولیه تیم ملی در پیکارهای قهرمانی جهان در آمریکا نام 10 وزنه بردار داده شد و در کنگره پیش از آغاز رسمی مسابقات اسامی هشت نفر اصلی مشخص می شود. چرا که امکان دارد اتفاق خاص و یا مصدومیتی به وجود آید که در نهایت از دو نفر ذخیره استفاده خواهیم کرد.
وی با اشاره به شرایط خوب ملی پوشان یادآور شد: ملی پوشان در رکوردگیری بابلسر وزنه های خوبی را زدند و طی چهار ماهی که سکاندار هدایت تیم ملی شدم همه ملی پوشان افزایش رکورد داشتند. بعد از پایان اردوی بابلسر، ملی پوشان یک هفته ریکاوری کردند و شدت و حجم تمرینات کاهش یافت اما اکنون تمرینات جدی و سخت تا اعزام به رقابت های جهانی ادامه خواهد داشت.
سرمربی تیم ملی از اعزامی گروه نخست ملی پوشان در پنجم آذر ماه خبر داد و گفت: گروه دوم از کاروان تیم ملی به رقابت های جهانی آمریکا، هفتم آذر اعزام خواهند شد و البته بلیت های اعضای تیم ملی صادر شده و فکر می کنم تاخیر در صدور روادید آمریکا به دلیل تغییر قوانین مهاجرتی در این کشور باشد.
وی همچنین در خصوص ملی پوشان وزنه برداری به خصوص بهداد سلیمی و سعید علی حسینی در دسته فوق سنگین گفت: بهداد سلیمی طی دو سال گذشته هیچگاه وزنه 253 کیلوگرم را در دو ضرب بالای سر نبرده بود که در رکوردگیری بابلسر این وزنه را بالای سر برد و علی حسینی نیز عملکرد خوبی داشت و در مجموع در حال حاضر همه ملی پوشان در شرایط اوج هستند.
سرمربی تیم ملی وزنه برداری با اشاره به پررنگ شدن حضور نداشتن 10 تیم جهان در رقابت های قهرمانی جهان گفت: این موضوع برای ما اصلا مهم نیست چرا که هدف ما روی توانایی های ملی پوشان متمرکز است و وزنه برداران خوبی را برای این مسابقات در ترکیب تیم خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه طی 4 ماه گذشته 38 نمونه آزمایش دوپینگ از ملی پوشان وزنه برداری گرفته شده است یادآور شد: در روز رکوردگیری در اردوی بابلسر که سوم آبان ماه برگزار شد از همه ملی پوشان نیز آزمایش دوپینگ گرفته شد.
بیرانوند در خصوص بازپس گیری عنوان قوی ترین مرد جهان در رقابت های جهانی آمریکا، اظهار داشت: قوی ترین مرد جهان بعد از برگزاری مسابقات دسته فوق سنگین مشخص می شود و کشورهای جهان نگاه ویژه ای به مسابقات این دسته دارند و به دلیل حساسیت بالا، تمام توان و تمرکز خود را برای کسب بهترین نتیجه در این دسته به کار خواهیم گرفت و در دسته به اضافه 105 کیلوگرم بهداد سلیمی و سعید علی حسینی را در ترکیب تیم داریم که قادرند معادلات را برهم بزنند.
وی ادامه داد: برای حرکات دو ضرب بهداد سلیمی، تمرینات ویژه ای را در دستورکار داشتیم و و حتی در بابلسر وزنه 253 کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت قیچی دو ضرب بسیار بهتر شده است.
بیرانوند ادامه داد: در مسابقات جهانی به دلیل شرایط روحی و روانی به هیچ عنوان به ملی پوشان تاکید نداریم که برای مدال بروند و هر نماینده ای که به روی تخته می رود در حرکت اول براساس رکوردهایی که زده، وزنه مورد نظر مشخص می شود و سپس وزنه های بعدی بر اساس عملکرد سایر رقبا مشخص خواهند شد و اولویت نخست ما کسب مدال در مجموع و سپس در حرکات یک ضرب و دو ضرب و بعد از آن شکست رکوردهای جهانی است تا اسامی تعداد ایرانیان در جمع رکورداران دنیا بیشتر شود.
ورزشی**1067**
خبرنگار: رضا رمضانی انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*