رقابت رکابزنان سپاهان در تور دوچرخه سواری آذربایجان آغاز شدبه گزارش ایرنا، رکابزنان سپاهان در این دوره با 13 تیم ایرانی و خارجی به رقابت می پردازند و در مرحله نخست مسافت 141 کیلومتری تبریز تا ارومیه را طی می کنند.
مرحله دوم در مسیر ارومیه به منطقه آزاد تجاری ارس به مسافت 209.4 کیلومتر برگزار خواهد شد که این مسیر نیز به دلیل زیبایی های طول مسیر و کوهستانی بودن آن، روز بسیار خوبی را رقم خواهد زد و طولانی ترین مسیر سی و دومین دوره تور دوچرخه سواری آذربایجان خواهد بود.
مرحله سوم در مسیر منطقه ازاد تجاری ارس به تبریز به مسافت 155 کیلومتر برگزار خواهد و رکابزنان با طی این مسافت دوباره به شهر تبریز خواهند رسید این مسیر هم یکی از مسیر های کوهستانی و سطح بالایی است و می توان گفت امسال تمام مسیر های تور دوچرخه سواری آذربایجان از تمامی لحاظ در شرایط بسیار بالایی خواهند بود که امیدواریم این تور در سال های آینده به طور حرفه ای برگزار شود.
مرحله چهارم این تور در مسیر تبریز به سرعین که به مسافت 196 کیلومتر برگزار خواهد شد که دومین مسیر طولانی تور به حساب می آید
مرحله پنجم از سرعین به شهر تبریز به مسافت 191کیلومتر برگزار خواهد شد که یکی از بهترین و زیبا ترین مسیر های این تور به حساب می آید و با توجه به شرایط جغرافیایی این منطقه این مرحله از تور نیز به عنوان یکی از جذاب ترین مراحل تور می باشد.
مرحله نهایی و ششم تور بیست و دوم روز جمعه 21 مهر ماه در تبریز مقابل لاله پارک به مسافت 114 کیلومتر برگزار خواهد شد تا سی و یکمین دوره دوره تور هم به کارش پایان دهد.
تور بین المللی ایران – آذربایجان هر ساله با رشد بسیار خوبی همراه بوده است و امسال نیز نسبت به سال های گذشته و دوره های قبل از تمامی لحاظ در سطح بسیار خوبی برگزار خواهد شد که لازم به ذکر است به دلیل تغییر زمانی تور به دلیل انتخابات ریاست جمهوری برخی از تیم های خارجی نتوانستند در تور حضور داشته باشند که از سال آینده طبق روال هر سال این تور در فصل بهار برگزار خواهد شد.
این دوره در 6 مرحله به مسافت 1010 کیلومتر در مسیر استانهای آذربایجان غربی ، اردبیل و آذربایجان شرقی خواهد بود.
ت/ 6020 / 2093 ** خبرنگار: علیرضا حکیمیان ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*