سازمان لیگ فوتبال: دیدار فولاد اهواز و پیکان به زمان دیگری موکول می شودفتاحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،افزود: قرار بود که این رقابت روز گذشته – جمعه – انجام شود که به دلیل آلودگی هوای شهر اهواز و گرد و غبار شدید به امروز شنبه موکول شد. این درحالی است که امروز نیز از غلظت گرد و غبار این شهر کاسته نشده و در صورت تداوم این شرایط ، این مسابقه لغو و به زمان دیگری موکول خواهد شد.
دیدار دو تیم فوتبال فولاد خوزستان و پیکان در چارچوب هفته بیستم رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور، قرار بود روز گذشته ساعت 15 در شهر اهواز برگزار شود.
«تورج همتی» مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان نیز در گفت وگو با ایرنا نیز ضمن تاکید بر افزایش میزان آلاینده ها گفت: مقدار گرد و غبار و آلاینده ها به چهار هزار میکروگرم بر مترمکعب نیز می رسد و شعاع دید در شهر اهواز بین 600 تا 700 متر می باشد که دلیل آن ورود یک توده گرد و غبار از کشور عراق به استان خوزستان است.
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال درباره اینکه با توجه به بحرانی بودن شرایط شهر اهواز و لغو دیدار فولاد و پیکان، چرا رقابت های فوتبال بانوان روز گذشته – جمعه – در این شهر برگزار شد؟ اظهار داشت: دیدار دو تیم فوتبال بانوان راهیاب ملل و استقلال خوزستان ساعت 10 صبح برگزار شد که هنوز هوای اهواز به اوج آلودگی خود نرسیده بود. اما از دقیقه 75 که احتمال مشکل ساز شدن آلاینده ها در وضعیت تنفسی بازیکنان وجود داشت، ناظر مسابقه برای جلوگیری از ادامه مسابقه با دو تیم صحبت کرد. اما خود بازیکنان اعلام کردند به دلیل هزینه ای که برای انجام این رقابت تقبل کرده اند، 15 دقیقه پایانی مسابقه را ادامه می دهند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**9029** 1701
خبرنگار: محمد مهدی موذن**انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*