قول کمیته ملی المپیک بر حمایت از کوراش در بازیهای آسیاییبه گزارش ایرنا؛ کوراش یکی از رشته هایی محسوب می شود که برای نخستین بار و به صورت رسمی در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا حضور خواهد داشت.
با توجه به اینکه تیم کوراش ایران، نایب قهرمان آسیا و جهان محسوب می شود، این رشته می تواند با مدال آوری خود در بازی های آسیایی به جایگاه کاروان ورزشی کشورمان کمک شایانی داشته باشد.
با این حال، کوراش که تحت عنوان یک انجمن و زیر نظر فدراسیون جودو فعالیت می کند، همواره با مشکلات مالی روبرو بوده است.
این مشکلات به حدی بود که اردوی آماده سازی این تیم هفته گذشته با تصمیم مسئولان فدراسیون جودو و انجمن کوراش تعطیل شد.
پس از این اتفاق، روز گذشته نشستی بین مسئولان فدراسیون جودو و انجمن کوراش با مدیران ارشد کمیته ملی المپیک برگزار شد.
«رضا نصیرنژاد» رئیس انجمن کوراش ایران روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا در خصوص این نشست، اظهار داشت: شرایط مالی آنقدر نامناسب بود که همراه با مسئولان فدراسیون تصمیم گرفتیم اردوی آماده سازی را تعطیل کنیم.
وی افزود: هنوز بدهی زیادی از حضور تیم کوراش در مسابقات قهرمانی آسیا باقی مانده است و فدراسیون جودو فشار مالی زیادی را تحمل می کند.
تیم ملی کوراش ایران، فروردین ماه در مسابقات آسیایی هند به مقام نایب قهرمانی رسید.
عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی کوراش، گفت: حتی کمپ 15 روزه ای را در جاکارتا برای تیم ایران هماهنگ کرده بودم که فقط هزینه بلیت بر عهده ما بود و دیگر هزینه ها را میزبان متقبل می کرد.
وی با بیان اینکه مشکلات مالی عدیده موجب شد تا نشست با مسئولان کمیته ملی المپیک برگزار شود، گفت: «نصراله سجادی» سرپرست کاروان اعزامی ایران به جاکارتا اعلام کرد با بررسی های کارشناسی انجام شده، شانس کوراش ایران برای موفقیت در بازی های آسیایی زیاد است و این رشته نیاز به حمایت دارد.
نصیرنژاد عنوان کرد: صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک قول حمایت مالی داده است. 20 درصد بودجه مختص کوراش از طریق کمیته پرداخت می شود و وی اعلام کرد که به زودی با وزیر ورزش نشستی خواهد داشت تا 80 درصد دیگر نیز از سوی وزارتخانه پرداخت شود تا با قدرت برنامه های آماده سازی را طی کنیم.
این مقام مسئول ادامه داد: پیش بینی مقامات کمیته ملی المپیک، کسب چهار مدال نمایندگان کوراش ایران در بازی های آسیایی است که یک مدال آن می تواند طلا باشد.
وی با تاکید بر اینکه قول مساعد رئیس کمیته ملی المپیک موجب دلگرمی اهالی کوراش شد، گفت: کمپ تمرینی ازبکستان را برای تیم مردان و کمپ ترکمنستان را برای بانوان هماهنگ کرده ایم تا روند آماده سازی را به خوبی پیگیری کنند.
او که مسئول فنی مسابقات کوراش بازی های آسیایی 2018 است در خصوص تعداد نفرات اعزامی ایران به این رویداد مهم گفت: 7 نفر در بخش مردان و 6 نماینده کوراش در بخش بانوان را اعزام می کنیم و امید زیادی به موفقیت در بازی های آسیایی داریم.
ورزشی**3783**1597انتهای پیام /*