مدیر اسبق تیم ملی کشتی آزاد: تیم کشتی امید نباید منفک از بزرگسالان باشد«مجید ترکان» مدیر تیم های پایه کشتی آزاد ایران برای تعیین سرمربی تیم کشتی آزاد امید (زیر 23 سال) ایران برای حضور در پیکارهای قهرمانی جهان در لهستان با علیرضا رضایی، اکبر فلاح و محمد حسن محبی از قهرمانان جهان و المپیک مذاکراتی را داشت که هیچکدام از آنها حاضر به پذیرش این سمت نشدند و در جلسه هفته گذشته شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد مقرر شد سرمربی تیم کشتی آزاد امید بعد از پایان بازی های داخل سالن آسیا مشخص شود.
ترکان در این خصوص گفته بود که محمد حسن محبی ، اکبر فلاح و علیرضا رضایی هر کدام با دلایلی که داشتند، این مسئولیت را نپذیرفتند. البته صحبت من با این افراد کاملا دوستانه و غیر رسمی بود، اما به هر حال نپذیرفتند. از این رو به ناچار در جلسه شورای فنی، پیگیری های خود را توضیح دادم.
«علیرضا رضایی» مدیر سابق تیم های ملی کشتی آزاد ایران روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعتقادم این است که تیم امید، مستقل از بزرگسالان نیست و در واقع آزادکاران این رده می توانند عضو ثابت تیم ملی بزرگسالان و از قهرمانان جهان باشند.
وی اظهار داشت: با نگاهی به وزن های مختلف کشتی آزاد از 57 تا 125 کیلوگرم در پیکارهای قهرمانی سال 2017 جهان در فرانسه، متوجه می شویم که بیشتر قهرمانان این پیکارها به طور متوسط در رده سنی 23 سال بودند و به همین دلیل این رده منفک از بزرگسالان نیست و پیشنهادم این بود که رده امید نباید سرمربی جداگانه داشته باشد و کسی که سکان دار هدایت تیم ملی بزرگسالان است باید تیم امید را نیز هدایت کند و پیکارهای قهرمانی امیدهای جهان می تواند نخستین آزمون جدی آزادکاران برای حضور در رده بزرگسالان باشد.
دارنده مدال نقره بازی های المپیک آتن در خصوص رقابت های قهرمانی جهان نیز گفت: جایگاه واقعی کشتی ایران آن چیزی که در پاریس اتفاق افتاد نیست و در واقع اگر تیم بهتر جمع و جور می شد شاید چنین نتیجه ای حاصل نمی شد و باید بازنگری جدی در خصوص شرایطی که در گذشته اتفاق افتاد انجام شود و با آرایش بندی جدیدی کشتی ایران دوباره می تواند به گذشته پرفروغ خود بازگردد.
وی اظهار داشت: دنیا به لحاظ فنی جایگاه کشتی را به عنوان یک ورزش المپیکی لمس کرده و به همین دلیل کشورها سرمایه گذاری زیادی روی آن انجام داده اند.
دارنده مدال برنز پیکارهای قهرمانی سال 2003 جهان در نیویورک در خصوص کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد نیز گفت: کادر فنی تیم ملی نیز در رقابت های جهانی پاریس فشار زیادی را تحمل کرد و نیاز به ریکاوری، کمک و حمایت بیشتری دارد و در واقع کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد باید با ترکیب بهتری در رقابت های آینده حضور داشته باشد.
تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران در پیکارهای قهرمانی سال 2017 جهان که اوایل شهریور ماه امسال در پاریس فرانسه برگزار شد با تک مدال طلای حسن یزدانی در رده نهم جهان قرار گرفت.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067**1569
خبرنگار: رضا رمضانی ** انتشار: علی حبیبیانتهای پیام /*