مراکش حریفی ناشناخته برای ایرانبه گزارش ایرنا؛ تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی 2018 در گروه دوم با تیم های اسپانیا، پرتغال و مراکش دیدار می کند.
هر چند تیم ایران تاکنون با مراکش دیداری نداشته است، اما «کارلوس کی روش» که روزگاری سرمربی تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی بود به طور یقین این حریف را می شناسد.
ملی پوشان کشورمان با توجه به همگروهی با تیم های ملی اسپانیا، پرتغال و مراکش به طور حتم از دیدار برابر قهرمان آفریقا که هم اکنون در آخرین رده بندی فیفا یعنی رده چهل و دوم ایستاده است، برد می خواهند؛ درست همان چیزی که کادر فنی و بازیکنان مراکش در پی آن هستند.
با این شرایط دیدار ایران برابر مراکش دشوارتر از آنچه که تصور می شود، خواهد بود و البته می تواند یکی از بازی های جذاب جام جهانی باشد.
مراکش تاکنون چهار مرتبه به جام جهانی صعود کرده است. اولین بار در جام جهانی 1970 و آخرین حضور آنان به به جام جهانی 1998 فرانسه باز می گردد.
شاگردان «هروه رنار» در رقابت های انتخابی جام جهانی 2018 روسیه در قاره آفریقا در گروه سوم با ساحل عاج، گابن و مالی همگروه بودند و در پایان با کسب سه برد، سه تساوی و 12 امتیاز، مسافر روسیه شدند.
این مهم نشان می دهد نباید تیمی که چندی پیش قهرمان جام ملت های آفریقا شد را دست کم گرفت.
شیرهای اطلس لقب اصلی تیم ملی مراکش است و مهدی بن عطیه (یوونتوس)، اشرف حکیمی(رئال مادرید)، نوردین امرابط (لگانس)، حمزه مندیل(لیل)، امین حارث(شالکه)، حکیم زیاش(آژاکس)، نبیل ضرار(فنرباغچه)،یاسین بونو(خیرونا)، مروان داکوشتا(بشیکتاش) وکریم الاحمدی(فاینورد) مشهورترین بازیکنان این تیم به شمار می روند.
این نفرات که در باشگاه های اروپایی حضور دارند، از بخت بیشتری نسبت به سایر بازیکنان مراکش برای بازی در جام جهانی برخوردارند.
مهدی بن عطیه، اشرف حکیمی، حمزه مندیل و مروان داکوستا خط دفاعی این تیم را تشکیل می دهند که از بازی در لیگ های معتبر اروپایی تجربه بالایی کسب کرده اند.
یوسف آیت بناصر، مبارک بوصوفه ،امین حارث، یونس بلهنده، تاثیرگذارترین بازیکنان خط میانی این تیم هستند که می توانند مهاجمان تیمشان را به خوبی در محوطه جریمه حریفان در موقعیت گلزنی قرار دهند.
در خط حمله این تیم ایوب الکعبی، زهر دارترین مهاجم این تیم به حساب می آید.
یکی از خصوصیات مشابه این تیم با تیم ملی کشورمان، دفاع تیمی و خط دفاع مستحکم آن و تعداد گل های کم خورده است.
تیم های ایران و مراکش بیست و پنجم خرداد ماه به مصاف هم می روند. این دیدار ساعت 18:30 به وقت ایران در ورزشگاه سنت پترزبورگ برگزار می شود.
نفرات تیم مراکش در جام جهانی 2018 روسیه شامل منیر المحمدی، رضا التکناوتی، یاسین بونو، نبیل ضرار، مروان داکوشتا، مهدی بن عطیه، أشرف حکیمی، حمزه مندیل، غانم سایس، سفیان امربط، یوسف آیت بناصر، بدر بانون، کریم الأحمدی، مبارک بوصوفه، امین حارث، یونس بلهنده، فیصل فجر، نورالدین امرابط، حکیم زیاش، ایوب الکعبی، خالد بوطیب، عزیز بوحدوز و مهدی کارسیلا است.
همچنین از سوی سرمربی تیم مراکش، یوسف النصیری، ولید حجام و نصیر المزراوی در فهرست انتظار قرار دارند تا در صورت مصدومیت یا مشکل خاص به تیم اضافه شوند.
ورزشی**9144**1597انتهای پیام /*