مربی تیم ملی بوکس: تیمی برای آینده می سازیمپرافتخارترین بوکسور ایران که سه مدال طلا، نقره و برنز بازی های آسیایی و تجربه حضور در دو دوره المپیک را در کارنامه دارد و به تازگی کار مربیگری را آغاز کرده است، روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا، تصریح کرد: مرحله جدید اردوهای آماده سازی تیم ملی ایران از فردا (چهارشنبه) با حضور 27 ورزشکار آغاز خواهد شد.
وی افزود: قصد داشتیم قبل از آغاز تعطیلات سال نو عازم ترکیه شویم که به دلیل مشکل خروجی چند بوکسور (خدمت سربازی) و همچنین فراهم نبودن شرایط مد نظر کادر فنی، این سفر لغو شد.
مظاهری ادامه داد: در راستای برنامه های آماده سازی، حضور در تورنمنت بین المللی قزاقستان که اوایل اردیبهشت ماه برگزار می شود و سطح فنی ایده آلی دارد را از فدراسیون درخواست کرده ایم.
مربی تیم ملی با ابراز امیدواری نسبت به فراهم شدن شرایط این اعزام، اظهار داشت: باید در رویدادهای بین المللی حاضر شویم و شرایط بوکسورهای خود را بسنجیم تا بهترین ها را برای بازی های آسیایی 2018 جاکارتا گزینش کنیم.
مظاهری با اشاره به حذف سه وزن از بازی های آسیایی 2018، گفت: حذف اوزان سنگین که همواره در آن مدال آور بودیم، به ضرر بوکس ایران شد. البته می توان این مساله را توفیق اجباری تلقی کرد تا از این پس در اوزان سبک با توان بیشتری کار کنیم.
وی گفت: در همین راستا مسابقات انتخابی تیم ملی را در هفت وزن برگزار می کنیم و تنها بوکسورهای زیر 24 سال اجازه حضور در آن را خواهند داشت تا بتوانیم آینده را تامین کنیم.
مربی تیم ملی بوکس ایران، عنوان کرد: سال 2004 جوانگرایی با برنامه ای در تیم ملی ایران انجام شد و آن نفرات حدود 12 سال در مسابقات مختلف برای بوکس ایران روی رینگ رفته و نتایج نسبتا خوبی کسب کردند.
وی با اشاره به اینکه تکرار این مساله یک امر ضروری است، توضیح داد: شاید در بازی های آسیایی 2018 نتیجه ای کسب نکنیم و با انتقادهای زیادی روبه رو شویم، اما باید تیمی بسازیم که بتواند چند سال بوکس ایران را بیمه کند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**3783**1368انتهای پیام /*