مسئول فوتبالی: ایران در شرایط سخت میزبان بازی های خانگی عراق بودحسین الخرسانی شنبه شب در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در بغداد درباره عدم شرکت نماینده فدراسیون فوتبال عراق در رای گیری کمیته مسابقات AFC مبنی بر درخواست عربستان و امارات برای بازی نکردن در ایران و قطر که به معنای همراهی با این دو کشور تلقی شد، اظهار بی اطلاعی کرد و درعین حال چنین کاری را بعید دانست.
الخرسانی گفت نمی تواند چنین امری را تایید کند که عراق با تصمیم برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس، برای تحریم بازی در زمین ایران همراه شده باشد.
وی در پاسخ به درخواست خبرنگار ایرنا برای اظهارنظر صریح در مورد مطالب مطرح شده در رسانه ها در این خصوص به این سخن بسنده کردکه عراق تصمیمی برای همراه شدن با این حرکت نداشته است اما نظر رسمی را باید از مقامات مسوولان در هیات مدیره فدراسیون جویا شوید.
الخرسانی بار دیگر اتخاذ چنین تصمیمی از طرف عراق را بعید دانست و گفت: قاعده آن است که سیاست نباید سایه اش را بر ورزش بیاندازد و موضع عراق در مورد رابطه با ایران نیز همواره ثابت است، چرا که این ایران بود که در اوج اختلافات بغداد با کشورهای خلیج فارس زمین خود را در مهمترین بازی های جهانی یعنی مقدماتی جام جهانی در اختیار تیم عراق گذاشت.
وی با تاکید بر این که سیاست عراق گرایش یک سو به زیان طرف دیگر نیست، افزود: ورزش باید حامل پیام دوستی و همبستگی و نه تفرقه و اختلاف باشد.
گفتنی است روز شنبه برخی رسانه ها نوشتند عراق و سوریه دو کشوری که در این سال‌ها همواره مورد حمایت فوتبال ایران بودند، در رای‌گیری کمیته مسابقات AFC مبنی بر درخواست عربستان و امارات برای بازی نکردن در ایران و قطر غیبت داشتند.
این غیبت به معنای همراهی با عربستان وامارات برای تحریم بازی در ایران تعبیر شد.
با این حال ‘صلاح رمضان’ رئیس فدراسیون فوتبال سوریه نیز روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه به دلیل صادرنشدن ویزا نتوانسته در نشست کنفدراسیون فوتبال آسیا در ژاپن شرکت کند، گفت: با درخواست عربستان و امارات برای تغییر محل بازی با ایران و قطر مخالفت کردیم.
شبد**ع.ص**380*9122*انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*