مسیر لیورپول و بارسلونا برای رسیدن به نیمه نهایی هموار شدبه گزارش ایرنا؛ چهارشنبه شب در ادامه دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا دو دیدار برگزار شد و با برتری قاطع لیورپول و بارسلونا به پایان رسید.
در ورزشگاه «آنفیلد» و در جدال تمامی انگلیس بین تیم های لیورپول و منچسترسیتی، سرخپوشان لیورپول با نمایشی خیره کننده در 30 دقیقه ابتدایی به پیروزی سه بر صفر رسیدند.
شاگردان «یورگن کلوپ» در تیم لیورپول که حمایت بیش از 45 هزار تماشاگر خود را همراه خود می دیدند، کار را طوفانی آغاز کرده و از همان ابتدا تیم منچسترسیتی که فصل درخشانی را در لیگ برتر انگلیس تجربه می کند به طور کامل تحت فشار قرار دادند.
بازی پرفشار و هجومی لیورپول سبب شد تا این تیم در دقیقه 12 با هوشیاری «محمد صلاح» ستاره مصری خود به گل برسد.
در دقیقه 20 «آلکس چمبرلین» هافبک جنگنده لیورپول با شوتی سنگین از پشت محوطه جریمه، دومین گل سرخپوشان را به نام خود ثبت کرد.
در دقیقه 31 بازی نوبت به «سادیو مانه» مهاجم سنگالی رسید تا با ضربه سر دروازه منچسترسیتی را برای سومین مرتبه باز کند و آتش بازی میزبان را در 45 دقیقه نخست تکمیل شود.
در دقیقه 52 «محمد صلاح» یکی از بهترین های فصل اخیر لیگ قهرمانان به دلیل مصدومیت جای خود را به «فاینالدوم» داد تا از بار هجومی میزبان کاسته شود.
در ادامه تلاش تیم تحت هدایت «پپ گواردیولا» برای کاهش اختلاف نتیجه داد و بازیکنان لیورپول با دفاعی تیمی به خوبی از برتری ارزشمند خود محافظت کرده تا مسیر همواری برای صعود در بازی برگشت داشته باشند.
در دیگر دیدار و در ورزشگاه نیوکمپ، بارسلونای اسپانیا در حضور بیش از 90 هزار تماشاگر خودی از آ.اس رم ایتالیا پذیرایی کرد و در نهایت 4 بر یک پیروز شد.
در نیمه نخست، بازی برابری از سوی هر دو تیم ارائه شد و در دقیقه 38 «دانیله دروسی» هافبک کهنه کار آ.اس رم به اشتباه دروزاه تیم خودی را گشود تا بارسلونا نیمه نخست را یک بر صفر برنده شود.
رم در نیمه نخست عملکرد خوبی داشت و حتی چند مرتبه دروازه کاتالان ها را به خطر انداخت که با تعلل مهاجمان خود از رسیدن به گل بازماند.
بازیکنان رم که نمی خواستند دست خالی بمانند، نیمه دوم را تهاجمی آغاز کرده و در دقیقه 47 فاصله چندانی با گل تساوی نداشتند که «دیه گو پروتی» با بی دقتی نتوانست از این فرصت طلایی، استفاده کند.
در دقیقه 56 بازهم مدافعان آ.اس رم به اشتباه دروازه خود را گشودند و این مرتبه نوبت به «مانولاس» رسید تا با بدشناسی موجب ثبت گل دوم بارسلونا شود.
سه دقیقه پس از آن «جرارد پیکه» مدافع پیش تاخته بارسلونا از پاس «لوییس سوارز» استفاده کرد و گل سوم نماینده اسپانیا را به ثمر رساند تا کار رم را تمام کند.
«ادن ژکو» مهاجم آ.اس رم در دقیقه 81 موفق شد از پاس خوب «دیه گو پروتی» بهره لازم را برده و یکی از گل های خورده میهمان را جبران کند.
در دقیقه 87 «لوییس سوارز» اروگوئه ای چهارمین گلزن بارسلونا لقب گرفت تا پایان خوبی برای نماینده ایالت کاتالان رقم بخورد.این نخستین گل سوارز در فصل جاری لیگ قهرمانان بود.
سه شنبه شب در دیگر دیدارهای این مرحله، یوونتوس ایتالیا در خانه خود با 3 گل مغلوب رئال مادرید اسپانیا شد و سه ویا اسپانیا برابر بایرن مونیخ آلمان با حساب 2 بر یک شکست خورد.
دیدارهای دور برگشت، روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده برگزار می شود تا 4 تیم راه یافته به نیمه نهایی مشخص شوند.
ورزشی**3783*شبس*1488 **انتهای پیام /*