نام تیم ملی فوتبال ایران با بیشترین رکورد کلین شیت ثبت کتاب گینس شدروح الله دشمن زیاری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این رکورد جزو رکوردهای پرمخاطب گینس است که برای شرکت گینس و مردم جهان حایز اهمیت فراوانی است.
وی بیان کرد: چندی پیش از دفتر گینس ایمیلی دریافت شد مبنی بر اینکه کشور ایران قادر است چنین رکورد جاودانه ای را در گینس به نام خود ثبت کند که در این ارتباط پیگیری های لازم برای تحقق آن صورت گرفت.
دشمن زیاری یادآور شد: مدت زمان بسته نگهداشتن دروازه تیم ایران از 17نوامبر 2015 با تیم گوام (با نتیجه 6بر صفر)شروع و تا 31 آگوست 2017 با تیم کره جنوبی(صفر_صفر) به پایان رسید.
وی گفت: در این مدت زمان، ایران با 12بازی بدون گل خورده رکوردار بیشترین کلین شیت مقدماتی جام های جهانی شد.
دشمن زیاری اظهارکرد: این رکورد از بازی با تیم گوام، هند و عمان در مرحله اول مقدماتی شروع و در مرحله دوم بازی های رفت تیم های قطر، چین، ازبکستان، کره جنوبی، سوریه و با بازی های برگشت مرحله دوم با تیم های قطر، چین، ازبکستان، کره جنوبی پایان یافت.
وی یادآور شد: تاکنون تیم های زیادی موفق به بسته نگهداشتن دروازه های خود بوده اند اما خلق چنین رکوردی تاکنون بی سابقه بوده و این رکورد ارزشمند نتیجه تلاش و تعامل فدراسیون، مربیان و بازیکنان تیم ملی فوتبال و حمایت همه جانبه مردم بوده است.
7212/6043**انتهای پیام /*