نصب پلاک افتخار بر سردر منزل قهرمان مشهدی پرورش اندام جهانمدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در این مراسم گفت: برخی ورزشکاران بخاطر تمرکز بر روی ورزش فرصت تحصیلات ندارند اما یکی از ویژگیهای استاد سرابی این است که خود و فرزندانشان در کنار ورزش قهرمانی تحصیلات عالیه نیز دارند.
کوروش صبوریان افزود: در مسیر قهرمان شدن یک فرد به ترتیب خانواده، مربی و در انتها هیاتهای ورزشی و اداره ورزش و جوانان تاثیرگذارند لذا اگر بخواهیم در این آئینها و مراسم از کسی قدردانی کنیم باید ابتدا از خانواده قهرمانان تقدیر شود.
یک پیشکسوت ورزش و فوتبال خراسان نیز در مراسم گفت: ورزش پرورش اندام در مملکت ما غریب افتاده و به اهالی این ورزش بی توجهی و بی اعتنایی می شود.
قاسم زردکانلو افزود: سهراب سرابی نماد این ورزش در کشور و آسیاست که در خوش خلقی و اخلاق نیکو زبانزد است و تحصیلات عالیه وی نشان می دهد با آگاهی این ورزش را انتخاب کرده است.
وی گفت:کسانی که در این ورزش فعالیت می کنند می توانند افتادگی، معرفت، پهلوانی و اخلاق خوب و خانواده دوستی را از استاد سهراب سرابی بیاموزند.
استاد سهراب سرابی 71 ساله متولد 1325 در مشهد است. او در سن 16 سالگی ورزش پرورش اندام را آغاز کرد و به سرعت توانست قهرمان خراسان و کشور شود. وی سال 1344 در سن 18 سالگی مقام آقای ایران را کسب کرد. سرابی 13 سال متوالی دارنده عنوان آقای ایران و قهرمان قهرمانان کشور بود و طی دوران فعالیت ورزشی خود هفت عنوان آسیایی کسب کرد. وی در سن 55 سالگی به عنوان قهرمان آسیا در نخستین دوره مسابقات پیشکسوتان پرورش اندام این قاره انتخاب شد.
سرابی که سه عنوان جهانی را نیز در کارنامه فعالیت قهرمانی خود در رشته پرورش اندام به ثبت رسانده تاکنون به عنوان سرپرست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، داور بین المللی و مربی بین المللی در این رشته فعالیت کرده و هم اکنون مشاور عالی همین فدراسیون است.
او دبیر بازنشسته آموزش و پرورش و دارای مدرک لیسانس روانشناسی و دکترای تربیت بدنی از دانشگاه تهران و مدرس دانشگاه است.
اردیبهشت امسال مدیریت تربیت بدنی همگانی شهرداری مشهد با هدف نکوداشت و پاسداشت قهرمانان و پیشکسوتان ورزش شهر مشهد اقدام به نصب پلاکی با عنوان پلاک افتخار بر سر در منازل آنان می کند.
خبرنگار: کامیار اسماعیل پور **انتشار: حسین کریم زاده
1922/1858انتهای پیام /*