نفرات برتر مسابقات دو و میدانی جانبازان و معلولان کرمان معرفی شدندبه گزارش ایرنا، مسابقات دو و میدانی و ویلچررانی ویژه جانبازان و معلولان استان کرمان به مدت یک روز، دوشنبه 24 مهرماه در محل پیست دو و میدانی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد و برترینهای این 2 رشته معرفی و با هدایای نقدی تجلیل شدند.
محمود آژیر مقام نخست، علی طحانی رتبه دوم و حجت فرزان پور جایگاه سوم این رقابت ها را در ماده ویلچررانی آقایان کسب کردند.
همچنین در بخش ویلچررانی بانوان عصمت سرحدی، عشرت آبنوس و آتوسا آزادگان به ترتیب در جایگاه اول تا سوم این رقابت ها ایستادند.
سعید افروز و مرتضی پورشیخعلی در رشته دو و میدانی ماده پرتاب نیزه ایستاده آقایان، عبدالرضا رستمی در ماده پرتاب دیسک ایستاده آقایان و جواد سیدی در پرتاب دیسک نشسته آقایان برتر شدند.
مسابقات رشته دو و میدانی بانوان نیز به علت نرسیدن به حد نصاب تشکیل نشد.
دبیر هیات جانبازان و معلولان استان کرمان گفت: بهترین هدیه برای خانواده هایی که در منزل خود جانباز و معلولی دارند ورزش است زیرا اعجاز ورزش در جانبازان و معلولان ورزشکار مشهود است و به عینه دیده می شود.
عشرت کردستانی افزود: معلولانی که از جامعه رانده شده و خانواده نگران آنها است با تشویق خانواده در میادین ورزشی حضور یابند زیرا زمانی این افراد را به سمت ورزش سوق دهیم دیگر تنها نیستند و انگیزه می گیرند.
وی تصریح کرد: ورزش از نظر جسمی برای معلولان چندین برابر اهمیت دارد و به بهبود جسم و روان این افراد کمک می کند لذا تمام مسئولان بخصوص مدیران بنگاه های اقتصادی، صاحبان صنایع و معادن استان کرمان باید در راستای مسئولیت اجتماعی خود نگاهی ویژه به ورزش جانبازان و معلولان داشته باشند.
این ملی پوش والیبال نشسته جانباز کشور گفت: باید دید مسئولان و مردم نسبت به معلولیت تغییر کند لذا مسابقات استانی، ملی و پارالمپیک جانبازان و معلولان نیز به همین منظور برگزار می شود.
وی افزود: استان کرمان رتبه نخست کشور را در ورزش جانبازان و معلولان دارد و باید از این افراد حمایت و کمک بیشتری شود زیرا شایستگی استان نیز بیشتر از وضع ورزشی موجود است.
مسابقات ویلچررانی و دو و میدانی قهرمانی استان در 2 بخش آقایان و بانوان با همکاری دانشگاه شهید باهنر کرمان و هیات جانبازان و معلولان استان برگزار شد.
عشرت کردستانی پرچمدار ایران در رقابت های پارالمپیک 2016 ریو برزیل بود.
خبرنگار: حامد سالاری ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7420/3029انتهای پیام /*