نیک بختی کاله جوان وتوپکا مازندران در روز قعرنشین شدن تیم نوردر لیگ دسته یک والیبال کشوربه گزارش خبرنگار ایرنا، در هفته دهم این مسابقات و در سالن ورزشی پیامبراعظم آمل عصریکشنبه تیم کاله جوان مازندران میزبان تیم مقاومت مهاباد بود که در نهایت در یک بازی سخت و نزدیک با نتیجه 3 بر 2 میهمان خود را با شکست بدرقه و 2 امتیاز این بازی خانگی را به اندوخته های خود اضافه کرد.
تیم مهابادی این دیدار را طوفانی آغاز کرد و در دو ست متوالی و باامتیازهای ( 25 بر 23 ) و ( 25 بر21 ) موفق به شکست میزبان مدعی خود شد تا درآستانه پیروزی در این دیدار قرار گرفت ولی شاگردان ‘ احمد فتاح’ در تیم کاله جوان مازندران که پس از باخت هفته گذشته دردیداری بیرون از خانه، به دنبال کسب پیروزی و جا نماندن از کورس مدعیان بودند، ست سوم را بهتر از حریف باانگیزه خود آغاز کردند و با پیروزی ( 25 بر 15 ) بازگشت رویایی داشتند.
در ادامه نیز این تیم با عملکرد مطلوب در دفاع روی تور و سرویس های هدفدار ست چهارم را با امتیاز (25 بر 20) پیروز از زمین خارج شد تا حساب کار دو تیم در مجموع 4 ست به تساوی 2 بر2 برسد.
در ست تعیین کننده و پایانی پنجم ، تیم کاله جوان مازندران با حمایت اندک تماشاگران آملی بهتر ظاهر شد و با اختلاف 9 امتیاز (15 بر 6) تیم مقاومت مهاباد را با شکست مواجه و 2 امتیاز ارزشمند خانگی را دریک بازی نفسگیر از آن خود کرد.
تیم کاله جوان با این پیروزی به هفتمین برد این فصل خود دست یافت و با 19 امتیاز به رده سوم جدول رده بندی گروه یک این مسابقات صعود کرد.
** توپکا در مسیر امتیازگیری
تیم توپکا بابلسر که درهفته گذشته در دیدار خانگی پیروزی شده بود ، در هفته دهم این مسابقات نیز در تهران برابر میزبان خود تیم ملوان را با نتیجه 3 بر یک شکست داد.
توپکا بابلسر در این دیدار در ست های اول ، سوم و چهارم پیروز شد و ست دوم را به میزبان خود ملوان واگذارکرد.
نماینده مازندران با کسب 3 امتیاز ارزشمند بیرون از خانه پنجمین پیروزی این فصل خود را جشن گرفت و با با 18 امتیاز به رده پنجم جدول رده بندی گروه یک این مسابقات صعود کرد.
** پایان کار نماینده نور از رسیدن به مرحله حذفی
اما تیم بیمه رازی نور در ادامه ناکامی های خود درکسب پیروزی در هفته دهم این مسابقات درقزوین میهمان تیم شهرداری این شهر بود.
نوری ها دراین دیدار نیز در سه ست متوالی متحمل شکست شدند تا امیدش برای صعود به مرحله حذفی از دست بدهد.
تیم بیمه رازی نور با یک پیروزی، 9 باخت وکسب فقط 3 امتیاز درمکان هشتم جدول هشت تیمی گروه یک این مسابقات باقی ماند.
بیست و ششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های دسته یک مردان کشور جام ‘شهید محسن حججی’ با حضور16 تیم در دو گروه مقدماتی درحال برگزاری است.
سه تیم کاله جوان، توپکا بابلسر وبیمه رازی نور به عنوان نمایندگان مازندران در گروه یک این مسابقات با تیم های شهرداری جوان ارومیه، مقاومت مهاباد، راه یاب ملل مریوان، ملوان تهران و شهرداری قزوین همگروه هستند.
قهرمان و نایب قهرمان این رقابت ها سهمیه حضور درفصل آینده لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور را سال 1397 را به دست خواهند آورد و تیم های پانزدهم و شانزدهم به لیگ دسته دو سقوط می کنند.
خبرنگار : مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7327/1654انتهای پیام /*