هفته دیدارهای جذاب در لیگ برتر والیبال ایران



هفته هفتم دور برگشت مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان ایران موسوم به جام شهید محسن حججی چهارشنبه – فردا – با 6 دیدار در شهرهای تهران (2 دیدار)، ساری، آمل، تبریز و ورامین پیگیری می شود.
بانک سرمایه صدرنشین لیگ برتر والیبال ایران با 16 برد و 48 امتیاز این هفته در سالن پیامبر اعظم (ص) شهر آمل مهمان کاله مازندران است. بانک سرمایه در این دیدار تلاش دارد به سه امتیاز بازی دست یابد، اما تیم کاله مازندران که با یازدهمین برد خود حضور در مرحله پلی آف رقابت ها را قطعی کرده است، قصد دارد در حضور تماشاگران آملی شکست 3 بر صفر دور رفت خود در تهران را جبران کند.
تیم 37 امتیازی و رده دومی شهرداری تبریز این هفته میزبان تیم هم نام و هم زبان ارومیه ای خود در سالن شهید اقدمی تبریز است. تیم تبریزی که نفس های تند سایپای رده سومی را پشت سرش حس می کند در صورت باخت به شهرداری ارومیه جایگاه دوم را تقدیم سایپا خواهد کرد. البته با توجه به نتایج ضعیف شهرداری ارومیه در هفته های اخیر و کسب تنها پنج برد تا هفته هجدهم، تبریزی ها در مقابل این تیم کار سختی نخواهند داشت، اما بازی این دو تیم همواره از حساسیت زیادی برخوردار بوده است و پیش بینی نتیجه این دیدار آسان نخواهد بود.
دیدار رفت دو تیم سه بر دو به سود شهرداری تبریز تمام شده است.
ساری 21 که با چهار برد و 13 امتیاز در رده یازدهم جدول ایستاده است و بازی های هفته هجدهم و معوقه سیزدهم خود در هفته گذشته را به پیکان و کاله باخته است در حضور مهمانان ویژه خود، ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال، پیمان اکبری و امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی، میزبان تیم سایپاست.
تیم سایپا که با 13 برد و 39 امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارد و صعودش به مرحله پلی آف قطعی شده است، نیم نگاهی به بازی تبریز دارد تا با پیروزی در بازی این هفته، جای شهرداری تبریز را در جدول بگیرد. سایپا دیدار رفت در تهران را سه بر یک به سود خود تمام کرده است.
تیم والیبال شمس که ترکیبی از ملی پوشان جوان را در اختیار دارد، در سالن فدراسیون والیبال میزبان جوانان بومی تیم هاوش گنبد است. هاوش و شمس هر کدام با شش برد در جایگاه هشتم و نهم جدول قرار دارند و در صورت باخت هاوش تیم شمس به رده هشتم صعود می کند، در غیر این صورت هاوش جایگاهش را در رده هشتم جدول تثبیت می کند، برنده این بازی می تواند یکی از تیم های صعود کننده به مرحله پلی آف باشد، همین موضوع نوید بخش بازی زیبا و پرهیجان بازیکنان جوان کشور است. شمس دیدار رفت را در گنبد 3 بر صفر به هاوش واگذار کرده است.
تیم پیکان در خانه والیبال تهران میزبان رعد پدافند کاشان است. پیکان با 12 برد و 35 امتیاز در رتبه چهارم و رعد پدافند با دو برد و هشت امتیاز در انتهای جدول ایستاده است. رعد با شکست در این بازی از رسیدن به مرحله پلی آف ناامید خواهد شد. پیکان 3 بر صفر پیروز دیدار دور رفت دو تیم بود.
خاتم اردکان رده هفتمی جدول که هفته هجدهم در خانه خود چهارمین شکست را به تیم رده دومی شهرداری تبریز تحمیل کرده است با روحیه ای مضاعف در ورامین مهمان تیم شهرداری این شهر است. شهرداری ورامین با 10 برد و 30 امتیاز در جدول مقدماتی رقابت ها یک پله بالاتر از خاتم 9 برده و 25 امتیازی در جایگاه ششم جدول قرار دارد. پیروزی در سالن شهید گل عباسی ورامین با تماشاگران منحصر به فردش کار کمتر تیمی است، اما در صورت باخت شهرداری ورامین جایگاه این دو تیم در جدول تغییری نخواهد کرد. پیروزی 3 بر صفر خاتم اردکان در دیدار رفت دو تیم و انگیزه ورامینی ها برای جبران باخت، این مسابقه را به یکی از دیدارهای حساس این هفته تبدیل کرده است.
برنامه کامل هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال مردان به قرار زیر است:
تهران، سالن فدراسیون، ساعت 16
شمس – هاوش گنبد
تهران، خانه والیبال، ساعت 15
پیکان تهران – رعد پدافند کاشان
ساری، سالن شهید رسول حسینی، ساعت 15
ساری 21 – سایپا تهران
آمل، سالن پیامبر اعظم (ص)، ساعت 17 و 30 دقیقه
کاله مازندران – بانک سرمایه
تبریز، سالن شهید اقدمی، ساعت 17
شهرداری تبریز – شهرداری ارومیه
ورامین، سالن شهید گل عباسی، ساعت 17 و 30 دقیقه
شهرداری ورامین – خاتم اردکان
جدول لیگ برتر والیبال در پایان هفته هجدهم به قرار زیر است:
1- بانک سرمایه 16 برد 48 امتیاز
2- شهرداری تبریز 14 برد و 37 امتیاز
3- سایپا تهران 13 برد و 39 امتیاز
4- پیکان تهران 12 برد و 35 امتیاز
5- کاله مازندران 10 برد و 31 امتیاز
6- شهرداری ورامین 10 برد و 30 امتیاز
7- خاتم اردکان 9 برد و 25 امتیاز
8- هاوش گنبد 6 برد و 17 امتیاز
9- شمس 6 برد و 14 امتیاز
10- شهرداری ارومیه 5 برد و 18 امتیاز
11- ساری 4 برد و امتیاز 13 امتیاز
12- رعد پدافند کاشان دو برد و 8 امتیاز
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی** 1293** 1545
محمد طاهری*



انتهای پیام /*