همایش پیاده روی خانوادگی و جشن درختکاری در اراک برگزار شدبه گزارش ایرنا، این همایش با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، واحد سیما و منظر و فضای سبز شهری، بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اراک و اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی برگزار شد.
شرکت کنندگان در این برنامه فرهنگی، حدفاصل میدان کوهنورد تا دره گردو را به صورت دسته جمعی پیمودند و به مناسبت هفته منابع طبیعی و بزرگداشت روز شهید، درختکاری کردند.
اجرای مسابقات فرهنگی، ورزشی و بازی های بومی و محلی از جمله طناب کشی و هفت سنگ از دیگر برنامه های جنبی این همایش بود.
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک در این همایش گفت: همایش پیاده روی خانوادگی و جشن درختکاری با هدف توسعه ورزش همگانی، افزایش سلامت در جامعه و فرهنگ سازی برای صیانت از محیط زیست برگزار شده است.
حمید کربلایی حسنی افزود: افزایش ابتلا به بیماری های غیر واگیر دار به دلیل کم تحرکی و نبود فعالیت های ورزشی امروز به یکی از مشکلات جامعه تبدیل شده است که برگزاری این همایش ها و فعالیت های ورزشی نقش مهمی در جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان، دیابت و فشار خون دارد.
دره گردو یک منطقه نمونه گردشگری است که با وسعت 100 هکتار در جنوب شهر اراک قرار دارد و از آب و هوای مناسب، طبیعت بکر و مسیر دسترسی آسان برخوردار است.
بیش از 20 هزار نفر در استان مرکزی با حمایت هیات ورزش های همگانی فعالیت ورزشی دارند.
1955/3075انتهای پیام /*