ورزشکاران آملی 47 مدال آسیایی و جهانی کسب کردندناصرنصری شاهاندشت شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این که 10 مدال از این تعداد از مسابقات معتبر بین المللی کسب شد ، افزود : 19 نشان هم مربوط به مسابقات جهانی و 17 مدال دیگر هم آسیایی است .
ورزشکاران آملی سال 95 در مجموع 37 مدال از مسابقات بین المللی ، جهانی و آسیائی کسب کرده بودند.
این مسئول همچنین از کسب 79 نشان طلا ، نقره و برنز توسط ورزشکاران آملی در مسابقات قهرمانی کشور در هر دو بخش مردان و زنان در سال 96 خبر داد و گفت که این تعداد 14 مدال بیشتر از سال 95 است.
** افزایش حضور ورزشکاران آملی در تیم های ملی
رئیس اداره ورزش و جوانان آمل به حضور 29 ورزشکار این شهرستان در تیم های ملی اشاره کرد و افزود : در مجموع پارسال 45 ورزشکار آملی به اردوهای آماده سازی تیم های ملی دعوت شده بودند.
نصری آمار حضور ورزشکاران آملی در تیم های ملی را رو به افزایش توصیف کرد و گفت : سال گذشته 34 ورزشکار آملی به مسابقات آسیائی اعزام شدند ، 27 نفر در مسابقات جهانی حضور یافتند و 25 نفر نیز جواز حضور در مسابقات بین المللی را به همراه تیم های ملی کسب کردند.
وی همچنین با بیان اینکه صدور مجوز برای تاسیس باشگاههای ورزشی در آمل پارسال زیاد بود ، گفت که 35 باشگاه جدید سال گذشته فعالیتشان را در عرصه ورزشی رشته های مختلف آغاز کردند که هشت باشگاه بیشتر از سال 95 بود.
هم اکنون بیش از 13 هزار ورزشکار در آمل زیر پوشش بیمه ورزشی قرار دارند در حالی که ورزشکاران زیادی هم هستند که به صورت خودجوش فعالیت می کنند و بیمه نیستند.
شهرستان آمل بیش از 406 هزار نفر جمعیت دارد.
7327/1654انتهای پیام /*