ویژگیهای موفقیت کاروان ورزشی ایران در ترکمنستان از نگاه سفیربه گزارش ایرنا کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران با عنوان «شهید حججی» با 207 ورزشکار در پنجمین دوره بازی های المپیک داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا در عشق آباد شرکت نمود و با کسب مجموع 118 مدال ( 36 طلا، 23 نقره، 59 برنز) در بین 63 کشور پس از تیم میزبان و تیم چین در جایگاه سوم قرار گرفت.
سید محمد احمدی امروز چهارشنبه در مصاحبه ای با ایرنا افزود: موضوعی که اعزام کاروان ورزشی کشورمان به این دوره از مسابقات را با دوره های قبل متفاوت می نمود اعزام زمینی آنها برای اولین بار به یک کشور خارجی برای حضور در یک رویداد بزرگ ورزشی بود. کاروان ورزشی کشورمان در قالب 12 گروه ورزشی از مرز باجیگران به ترکمنستان وارد و خارج شدند که بیشترین گروه، 94 نفر و کمترین آن 3 نفر بودند.
وی تصریح کرد: حضور تیم های ورزشی کشورمان در اکثر رشته های ورزشی به ویژه کشتی، تکواندو، وزنه برداری، فوتسال موجب افزایش سطح این مسابقات گردید. همچنین حضور ورزشکاران خانم با حجاب اسلامی تاثیر به سزایی در تماشاگران گذاشت.
احمدی افزود: نام کاروان ورزشی کشورمان در این دوره از مسابقات مزین به نام شهید حججی و این موفقیت در زمان تشیع پیکر پاک آن شهید سرافراز در کشورمان به دست آمد.
وی گفت: حضور سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان کشورمان در مراسم افتتاحیه و ملاقات های مفید و سازنده ایشان با برخی از مقامات ترکمنستان و رئیس شورای المپیک آسیا، تماشای برخی از مسابقات تیم های ورزشی کشورمان و بازدید از محل استقرار تیم های ورزشی موجب تقدیر طرف ترکمنی و قوت قلب ورزشکاران کشورمان بود.
سفیر ایران تصریح کرد: نمایندگان سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در زمان ورود تیم های ورزشی کشورمان با حضور در مرز باجیگران نسبت به هماهنگی هر دو مرز جهت تسهیل ورود و خروج و انتقال آنها به دهکده بازی ها اقدامات لازم را صورت داد.
آساق**1663**تنظیم و انتشار: خسرو حسینیانتهای پیام /*