پیروزی مدعیان در پایان دور نخست مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر درآملبه گزارش خبرنگار ایرنا ، در این مسابقات که در مجموعه اکسین آمل برگزار شد ، در جدول گروه ( آ A ) که 82 شطرنج باز با رتبه استاد بزرگی داخلی و خارجی حضور دارند ، احسان قائمی مقامی ، آرین غلامی ، علیرضا فیروزجاء ، پرهام مقصودلو ، میترا حجازی پور ، سارا سادات خادم الشریعه و مبینا علی نسب از ایران به همراه شطرنج بازان مطرح روسی و اوکراینی پیروز شدند.
تساوی ‘ سرگئی کاسپاروف ‘ شطرنج باز روسی برابر حریف ارمنستانی و شکست ‘ پویا ایدنی’ از خوزستان و نفر اول ریتینگ ایران برابر ‘ نیما حسین زاده’ از آذربیجان شرقی از شگفتی های مرحله نخست این مسابقات در جدول گروه (آ A) بوده است.
همچنین در جدول گروه (بی B) این مسابقات که 271 نفر حضور دارند ، پیروزی ‘ علی میری ‘ شطرنج باز 12 ساله مازندرانی برابر محمدرضا خورشیدی از آذربایجان شرقی با ریتینگ 2100 از نتایج جالب این گروه ثبت شده است.
مرحله دوم این مسابقات از ساعت 9 و 30 دقیقه روز یکشنبه برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر ( اکسین کاپ ) با رقابت 353 شطرنج باز داخلی و خارجی از 24 کشور دنیا شامگاه شنبه در مجتمع تجاری و رفاهی اکسین شهرستان آمل آغاز شد و تا روز شنبه 21 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
در این مسابقات 46 شطرنج باز مطرح و سرشناس خارجی به همراه شطرنج بازان ملی پوش و مدعی استانهای کشور حضور دارند.
این مسابقات در 2 جدول استادان بزرگ شطرنج و آماتورها برگزار می شود که 82 شطرنج باز با رتبه استاد بزرگ و استاد بین المللی در جدول (آ A) در 9 دور و 271 نفر نیز در جدول گروه (بی B) در 11 دور به روش سوئیسی باهم رقابت می کنند.
برای نفرات برتر این مسابقات در مجموع حدود 500 میلیون ریال جایزه نقدی تعیین شده است.
خبرنگار: مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7327/1654انتهای پیام /*