کربکندی: پرسپولیس کم نوسان ترین تیم لیگ/استقلال منظم تر شده استکربکندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال، گفت: لیگ ایران در فصل جاری بسیار غیر قابل پیش بینی شده و در این هفته هم شاهد نتایج غیر قابل پیش بینی بودیم. تنها تیمی که در لیگ امسال کم نوسان ظاهر شد پرسپولیس بود که انصافا با تمام تیم ها متفاوت است و هر هفته که می گذرد فاصله خود را با رقبا بیشتر می کند.
وی افزود: استقلال در این هفته هم با نوسان نشان داد و در کنار این تیم ها سپاهان هم با سرمایه گذاری که در این فصل داشته بازهم شکست خورد.
کارشناس فوتبال ایران، گفت: در این فصل شاید فولاد یکی از غیر قابل پیش بینی ترین تیم های لیگ بوده و توانسته در بالای جدول بماند. در کنار این تیم پارس جنوبی جم نیز تیم خوبی نشان داده که فکر می کنم به زودی به شرایط خوبش بازگردد.
وی در رابطه با مدعیان قهرمانی در لیگ امسال، ادامه داد: با توجه به اتفاقاتی که در لیگ امسال رخ داده از حالا می توان پرسپولیس را قهرمان لیگ دانست و انصافا با توجه به نوسانات کم این تیم پرسپولیس شایسته ترین تیم برای قهرمانی است.
کربکندی اظهار کرد: امیدوارم تیم های پرطرفدار ما همیشه در بالای جدول حضور داشته باشند زیرا این اتفاق به رشد فوتبال ایران کمک زیادی می کند. متاسفانه یکی از این تیم های خوب فوتبال ما تراکتورسازی بود که برخی حواشی به این تیم ورود کرده و مانع از نتیجه گیری آن می شود.
سرمربی اسبق تیم فوتبال ذوب آهن در خصوص حضور مربیان جوان در لیگ برتر، گفت: ما مربیانی مانند مهدوی کیا و هاشمیان در فوتبال ایران کم داریم که کار مربیگری را از رده های پایه شروع کنند.
وی افزود: نکته ای که در خصوص علی کریمی باید بیان کنم اینکه به اعتقاد من او می توانست با تیم های بهتری وارد مربیگری شود و در این مدت تجربه مربیگری خود را هم بالا ببرد. علی کریمی اسم بسیار بزرگی در فوتبال ایران دارد و می تواند با حضورش به هر تیمی کمک کند.
کربکندی در خصوص تفاوت های استقلال با حضور «وینفرد شفر»، گفت: در زمان منصوریان استقلال در هر بازی تغییرات زیادی داشت اما حالا به ثبات رسیده و عملکرد بهتری دارد، در آینده این تیم باید نوسانات خود را کاهش دهد.
وی افزود: امروز شاهد نظم بیشتری در استقلال هستیم و اگر این تیم دیدار با سایپا را با پیروزی پشت سر می گذاشت می توانست به حضور در میان تیم های بالای جدول امید بیشتری داشته باشد.
کارشناس فوتبال ایران در خصوص وضعیت بد سپاهان، گفت: سپاهان مشکل مالی ندارد، اما ضعف این تیم در تغییرات ابتدای فصل بود که بازیکنان زیادی به سپاهان آمدند و این باعث ناهماهنگی آنها شد.
وی تاکید کرد: صبر همه در نتایج سپاهان به خصوص با شکست مقابل ذوب آهن به پایان رسیده اما این که چرا تغییرات در کادرفنی سپاهان ایجاد نمی شود شاید به خاطر شکل قرارداد باشگاه با این مربی باشد که نمی توانند از کادرفنی جدیدی استفاده کنند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **9118**1368
خبرنگار: سید جواد بشیری** انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*