کسب رتبه‌بندی جهانی مهمترین هدف مسابقات بین‌المللی بدمینتون در سمنان استعلی موذن روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کشورهایی مانند فرانسه، آذربایجان، قزاقستان، سریلانکا، افغانستان و پاکستان که دارای رتبه بندی برجسته جهانی هستند، در حال رایزنی برای حضور در مسابقات بین‌المللی بدمینتون جوانان سِریز پسر و دختر در استان سمنان هستند.
وی بیان کرد: مسابقات بین‌المللی بدمینتون جوانان پسر و دختر در تالار بدمینتون ورزشگاه تختی در نوبت ساعت هشت تا 13 ویژه دختران و 13 تا 21 ویژه پسران برنامه‌ریزی شده است.
وی با اشاره به حضور 16 بدمینتون باز پسر و 16 بدمینتون باز دختر ایران در رده جوانان در مسابقات بین‌المللی بدمینتون سمنان، خاطرنشان کرد: این مسابقات یکی از بهترین فرصت‌ها برای بدمینتون‌بازان ایران و استان سمنان است تا در رده‌بندی بین‌المللی جایگاه کسب کنند و یا رتبه خود را ارتقاء دهند.
رئیس هیات بدمینتون استان سمنان، ثبت برگزاری مسابقات بین‌المللی بدمینتون جوانان سریز پسر و دختر به میزبانی سمنان در تقویم جهانی را یکی از اهداف میزبانی دانست و گفت: با توجه به حضور نمایندگان فدراسیون جهانی، با مساعد بودن نظر این نمایندگان، برگزاری این مسابقات به میزبانی سمنان می تواند امتیازآوری برای کشور و استان سمنان به همراه داشته باشد.
موذن با اشاره به حضور 6 بدمینتون‌باز استان سمنان در مسابقات بین‌المللی بدمینتون جوانان، گفت: در بخش آقایان متین مقیمی، ارسلان امیدی، امین عابدی، و در بخش دختران پریا نبوی، طراوت علی‌نژاد و سحر رجبری در این مسابقات حضور دارند.
رئیس هیات بدمینتون استان سمنان یادآور شد: این استان در 2 سال پیایی در ارزیابی های فدراسیون بدمینتون ایران رتبه اول را کسب کرده است و از هشت پایگاه استعدادیابی این رشته ورزشی در کشور، 2 پایگاه در استان سمنان قرار دارد که یکی در سمنان و یکی در شاهرود پایگاهی برای پرورش استعدادهای بدمینتون است.
استان سمنان در رده ملی و در رده های سنی مختلف، هفت بدمنیتون باز دختر و 2 بدمینتون باز پسر دارد، و در این مسابقات علاوه بر تیم‌های خارجی، یک تیم از استان سمنان در کنار تیم منتخب جمهوری اسلامی حضور دارد.
6103/6026 خبرنگار: مصطفی دهقان ** انتشاردهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*