خانه / Uncategorized / تکمیل پروژه های ورزشی لالی در گرو تخصیص 20 میلیارد ریال اعتبار

تکمیل پروژه های ورزشی لالی در گرو تخصیص 20 میلیارد ریال اعتبارامیدوار جمالپور روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به نبود تجهیزات لازم در شهرستان لالی تنها 14هیات در بخش آقایان و هشت هیات در بخش بانوان به فعالیت می پردازند و مابقی هیات های ورزشی لالی به نوعی تعطیل هستند.
رییس اداره شهرستان لالی با اشاره به کمبود امکانات و تجهیزات لازم و وجود پروژه های نیمه تمام در ورزش شهرستان لالی گفت: خوشبختانه در سال جاری بالغ بر 15 میلیارد ریال اعتبار برای ورزش شهرستان در نظر گرفته شده است.
وی به وجود یک هزار و 500 ورزشکار سازمان یافته و سه هزار و 500 ورزشکار غیر سازمانی در شهرستان لالی اشاره کرد و گفت: با توجه به تعداد ورزشکاران شهرستان لالی بنا داریم طی یک برنامه ریزی اساسی، هیات های ورزشی تعطیل و نیمه فعال خود را فعال کنیم و نوجوانان و جوانان را به سمت رشته های بیشتری هدایت کنیم.
وی گفت: متاسفانه تنها 14 رشته در شهرستان فعال هستند که انتظار می رود با تعامل آموزش و پرورش نونهالان و نوجوانان را به سمت رشته های غیر فعال سوق دهیم.
جمالپور از تجهیز سالن های ورزشی شهرستان به سیستم های خنک کننده و امکانات جانبی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال خبر داد و گفت: خوشبختانه با تصمیمات اخیر مدیر کل ورزش استان، مشکلات زیرساختی ورزش خوزستان در حال مرتفع شدن است.
وی گفت: سالن های ورزشی ما در گذشته از کمترین امکانات برخوردار بودند و همین امر موجب شد که تیم های ورزشی ما نتوانند به خوبی تمرین کنند اما در سال 96 اعتبار خوبی برای بهسازی سالن ها و دیگر اماکن ورزشی شهرستان لحاظ شده و از این طریق می توان مشکلات زیرساختی خود را حل کرد.
وی با بیان این که بهسازی و بازسازی ورزشگاه شهدای لالی که شامل سه سالن ورزشی، زمین چمن و ساختمان اداری می باشد از مهمترین پروژه های در دست اقدام تا پایان سال 96 است افزود: راه اندازی چهار زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در محلات با اعتبار 600 میلیون ریال ، تکمیل خوابگاه ورزشی شهرستان و راه اندازی سه زمین چمن فوتبال روستایی با اعتبار 600 میلیون ریال از دیگز پروژه هایی هستند که تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهند رسید.
رییس اداره ورزش و جوانان لالی در خصوص وضعیت پروژه خوابگاه ورزشی شهرستان گفت: این پروژه از سال 92 آغاز به کار کرد که متاسفانه به دلیل عدم اعتبار لازم پس از گذشت چهار سال به حال خود رها شده و تنها 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی گفت: خوشبختانه شهرداری لالی با مشارکت بخش خصوصی تکمیل این پروژه را تقبل کرده که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
وی احداث استخر را از نیازهای ضروری این شهرستان دانست و گفت: با توجه به گرمای بیش از حد هوا در خوزستان، وجود یک استخر در شهرستان لالی بسیار ضروری و مهم است که متاسفانه در سال های اخیر چنین امری محقق نشده است.
به گفته وی پروژه استخر شهرستان لالی از سه سال پیش کلید خورد و در حال حاضر 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که با پیگیری نماینده مجلس و تعامل با شرکت نفت مبلغ چهار میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای تکمیل آن در نظر گرفته شد و به احتمال زیاد نیمه اول سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
جمالپور در پایان از برگزاری یک همایش بزرگ پیاده روی خانواده در نیمه دوم سال خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت ورزش همگانی در شهرستان لالی و برگزاری همایش های متعدد پیاده روی در سطح شهرستان، مردم به طور خودجوش در جاده های سلامت و پارک های محلی مشغول پیاده روی هستند به گونه ای که این موضوع امروزه به یک فرهنگ در شهرستان تبدیل شده است.
6064
خبرنگار: محمد شاکری** انتشار دهنده: محسن بهاروندانتهای پیام /*


درباره gohari