خانه / Uncategorized / رییس فدراسیون فوتبال ایران از ورزشگاه های کربلا و نجف بازدید کرد

رییس فدراسیون فوتبال ایران از ورزشگاه های کربلا و نجف بازدید کردبه گزارش ایرنا، ‘یحیی کریم’ روز پنجشنبه به خبرگزاری ‘السومریه نیوز’ گفته است که ‘مهدی تاج’ به تازگی از دو ورزشگاه تازه ساز کربلا و نجف بازدید کرده و مراتب شگفتی و تقدیر خود را از ساخت این دو ورزشگاه ابراز داشته و گفته است که این دو ورزشگاه می توانند پذیرایی بازی های رسمی باشند.
وی گفت که با فدراسیون فوتبال عراق نیز جلسه ای داشته و توافق اولیه برای امضای یک پروتکل همکاری بین دو فدراسیون حاصل شده است.
یحیی کریم پیش بینی کرده است که این پروتکل هفته آینده در نجف اشرف بین دو فدراسیون امضا شود.
وی از جمله پیشنهاد فدراسیون فوتبال عراق به طرف ایرانی را حضور تیم اول ملی فوتبال ایران در ورزشگاه کربلا عنوان کرده که به گفته وی، مهدی تاج در این خصوص قول مساعد داده است.
عضو فدراسیون فوتبال عراق افزوده است که رییس فدراسیون فوتبال ایران همچنین از امکان حضور تیم فوتبال زنان، تیم فوتبال ساحلی و داخل سالن ایران در کربلا خبر داده است.
یحیی کریم اضافه کرد: فدراسیون فوتبال عراق در راستای رفع محرومیت کامل از ورزشگاه های عراق از سوی فیفا به طرف ایرانی پیشنهاد کرده که تیم ملی فوتبال ایران یک اردوی تمرینی را برای آماده سازی جهت رقابت های جام جهانی در کربلای معلا برگزار کند و مهدی تاج نیز موافقت های اولیه را اعلام کرده است.
فدراسیون جهانی فیفا در هشتم ماه می 2017 با برداشتن محدود محرومیت 25 ساله از سه ورزشگاه بصره، کربلا و اربیل موافقت کرد و طبق آن عراق می تواند بازی های دوستانه باشگاهی و بین المللی را در این ورزشگاه ها به مدت سه ماه آزمایشی برگزار کند اما هنوز قادر به برگزاری دیدارهای رسمی نیست.
فدراسیون فوتبال عراق به دنبال رفع محرومیت نهایی از تمامی ورزشگاه های عراق است و اینکه این کشور بتواند بازی های رسمی را در زمین خود و در میان تماشاچیانش برگزار کند.
در این راستا عراق در تدارک بازی تیم ملی سابق عراق که در 2007 جام قهرمانی آسیا را به دست آورد با تیم منتخب جهان است که قرار است تعدادی از فوتبالیست های سابق معروف جهان در آن حضور پیدا کنند.
خاورم *4*353*1770*1144
* انتشار دهنده: علیرضا جباریانتهای پیام /*


درباره gohari