خانه / Uncategorized / الاهلی عربستان به دنبال کسب اعتبار در لیگ قهرمانان آسیا

الاهلی عربستان به دنبال کسب اعتبار در لیگ قهرمانان آسیابه گزارش روز جمعه ایرنا از تارنمای ‘AFC’، در حالی که الهلال عربستان در دهه 1990، برتری داشت و الاتحاد نیز در دهه 2000 یکی از تیم های اصلی فوتبال آسیا بود، الاهلی اولین باشگاه عربستان است که در لیگ قهرمانان آسیا حضور یافت. الاهلی تحت الشعاع حریفان داخلی مانند ‘الهلال’ و ‘الاتحاد’ قرار داشته است.
الاهلی یکی از تیم های بزرگ فوتبال عربستان است که جایگاه امروز خود را در اواخر دهه 70 و اواسط دهه 80 میلادی به دست آورده است.
این تیم تا کنون دو بار قهرمان لیگ عربستان شده است و تنها تیم عربستانی است که چندین بار موفق به قهرمانی در جام پادشاهی این کشور شد.
یک عنوان قهرمانی در جام باشگاه های عرب و سه عنوان قهرمانی جام فدراسیون فوتبال عربستان از دیگر افتخارات تیم الاهلی است. این تیم سه بار نیز قهرمان مسابقات فوتبال جام باشگاه‌های خلیج فارس شد.
الاهلی اولین تیم فوتبال عربستان بود که در مسابقات جام باشگاه های آسیا در سال 1985 به مرحله نهایی مسابقات قاره ای صعود کرد.
این تیم در سال 1986 با شکست در برابر ‘دوو رویالز’ کره جنوبی، نایب قهرمان مسابقات جام باشگاه های آسیا شد.
الاهلی پس از 27 سال، با پیروزی در جام پادشاهی 2011، موفق به حضور در لیگ قهرمانان کنفدراسیون فوتبال آسیا شد و راه را برای ورود به مرحله نهایی هموار کرد.
الاهلی در این رقابتها، تیم الجزیره امارات متحده عربی را در یک هشتم نهایی با ضربه پنالتی شکست داد، سپاهان ایران را نیز از میدان به در کرد و در نیمه نهایی به مصاف الاتحاد رفت. الاهلی با شکست این تیم راهی فینال شد، اما در این مرحله برابر اولسان هیوندای کره جنوبی مغلوب شد و نتوانست فاتح جام شود.
‘سرگئی ریبروف’، سرمربی الاهلی، در ماه ژوئن که این تیم برای فصل جدید بازی های داخلی و یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا آماده می شد، جای ‘کریستین گروس’ را گرفت.
ریبروف اوکراینی توانست فصل قبل دیناموکیف را قهرمان لیگ اوکراین کند.
‘عمر السومه’ بازیکن کلیدی این تیم است که در تابستان 2014، از القادسیه کویت به الاهلی جده آمد.
گل های السومه یکی از دلایل احیای اخیر الاهلی در سطح داخلی و بین المللی است.
الاهلی در مرحله یک ‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حریف پرسپولیس است. دیدارهای رفت و برگشت این دو تیم در روزهای 31 مرداد و 21 شهریورماه برگزار می‌ شود.
ورزشی**1088**1584
مترجم:فقیه*انتشاردهنده:مولویانتهای پیام /*


درباره gohari