خانه / Uncategorized / برنامه های بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان تشریح شد/حضور 19 هزار راهنما در مسابقات

برنامه های بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان تشریح شد/حضور 19 هزار راهنما در مسابقاتبه گزارش روزجمعه خبرنگار ایرنا از چین تایپه، مسئولان برگزاری بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان در نشست خبری که در محل مرکز خبری این رویداد ورزشی در شهر تایپه برگزار شد،به تشریح امکانات ورزشی و برنامه های افتتاحیه این مراسم پرداختند.
مدیر اجرایی برگزاری این مراسم اعلام کرد: در مراسم شروع این رقابت ها سیر تاریخی ، فرهنگی و هنری تایوان را در نمایشی ارائه خواهند کرد تا کسانی که در این مراسم شرکت دارند با تایوان از جهات مختلف و در زمانی اندک آشنا شوند .
‘هسی یا او پینگ لی’ گفت: در مراسم افتتاحیه علاوه بر رژه ورزشکاران 141 کشور شرکت کننده، رژه نماینده میزبانی بیست و هشت دوره قبلی از تورین ایتالیا تا گوانگژو کره جنوبی انجام می شود.
‘چی چاو لی ‘ مدیر فرهنگی شهر تایپه میزبان بیست و نهمین دوره این رقابت ها گفت: از 4 هزار نفر برای ساماندهی و هماهنگی مسابقات و برنامه های ورزشی استفاده شده است و با استفاده از سه هزار نیروی امنیتی تلاش داریم تا سطح خوبی برای شرکت کنندگان ایجاد شود.
وی اضافه کرد: گروه های تخصصی زیادی برای آماده سازی این مراسم با هم همکاری کرده اند و آنچه فردا(شنبه) خواهید دید نتیجه و محصول یک همکاری همه جانبه است.
وی گفت: حاضران در این مراسم می توانند بخشی از فرهنگ و هنر تایوان را ببینند و مطمئن هستم فردا شاهد برنامه ای هیجان انگیز خواهند بود.
در ین مراسم که با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و چند رسانه خارجی برگزار شد، مطالب به سه زبان انگلیسی، چینی و زبان اشاره ناشنوایان ارائه شد.
بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان از فردا با حضور نزدیک به هشت هزار دانشجو از 141 کشور در تایپه آغاز می شود.
مراسم افتتاحیه در استادیوم ورزشی ‘تایپه آرنا’ انجام می شود که ۱۲ هزار نفر گنجایش دارد و تمامی بلیت ها از مدت ها پیش فروخته شده است. بلیت این رقابت ها با واحد پول ایران در سه قیمت ۴۷۰ هزار ، ۲۷۰ هزار و ۱۱۰ هزار تومان عرضه شده است.
ورزشکاران شرکت کننده در این رقابت ها قرار است در بیست و یک رشته ورزشی به مصاف هم بروند و دانشجویان ورزشکار ایرانی نیز با 62 شرکت کننده در هشت رشته با حریفانشان روبرو می شوند.
گفته می شود برای هدایت ورزشکاران در این رویداد ورزشی 19 هزار راهنما که اغلب دانشجو و دانش آموزان داوطلب از سراسر چین تایپه هستند با کمیته برگزاری همکاری کرده اند.
‘چی ین کو تو’ سرپرست راهنمایان گفت: راهنمایان به صورت داوطلبانه در این برنامه همکاری کرده اند و گروه های مختلف راهنمایان توسط افراد با تجربه هدایت می شود.
وی گفت: بیست و نهمین دوره یونیورسیاد مهمترین رویداد ورزشی به میزبانی تایپه است. در این مراسم از برخی مقامات سیاسی خارجی دعوت کرده ایم و رئیس جمهوری پیشین تایوان و شهردار تایپه از میهمانان ویژه مراسم افتتاحیه هستند.
برای آگاهی از اخرین اخبار ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzdsh@ همراه شوید .
ورزش **1828 **1584
خبرنگار : روزبهانی*انتشاردهنده:مولویانتهای پیام /*


درباره gohari