خانه / Uncategorized / سخنی با مهدی طارمی

سخنی با مهدی طارمیدر ادامه مطلب سوک آمده است: چند روزی است که بی احترامی و فحاشی توسط برخی لیدرها به مهدی طارمی، آقای گل تیم پرسپولیس در یکی دو سال اخیر شدت گرفته و این بی حرمتی ها تا جایی پیش رفته که چندتن از بازیکنان این تیم نیز واکنش نشان دادند.
اگرچه عباس اسماعیل بیگی، رئیس کمیته هواداران پرسپولیس هرگونه فحاشی به طارمی توسط لیدرهای این تیم را رد کرد اما به اذعان بازیکنان پرسپولیس به ویژه سید جلال حسینی و حسین ماهینی این فحاشی ها هدایت شده می باشد.
البته بهتر بود اسماعیل بیگی به جای پاک کردن صورت مساله و تبرئه برخی لیدرهای پرسپولیس به یکی دو سال قبل نیم نگاهی می انداخت و به یاد می آورد که پرسپولیس با آن بزرگی اش چند سالی دچار ضعف و ناتوانی در خط حمله اش بود و با آمدن طارمی دوباره جان گرفت.
تخریب کنندگان مهدی طارمی و حامیان آن ها باید از تاریخ درس بگیرند و عنایت داشته باشند که همین ها سال ها در حسرتِ گل کردن توپ های بسیار ساده توسط خط حمله تیم محبوب پرسپولیس بودند و در بسیاری از رقابت های درون و بیرون از کشور به دلیل همین ضعف ها و گل نزدن ها از گردونه رقابت ها حذف می شدند.
طارمی که بازیکنی با اخلاق و پرتلاش است با حضورش در پرسپولیس اعتبار دوباره ای به خط حمله این تیم بخشید و در دو سال گذشته توانست آقای گلی لیگ برتر را از آنِ خود کند.
بد نیست لیدرهای تخریب کننده مهدی طارمی عنایت داشته باشند که طارمی به خاطر حرمت به هوادارن این تیم عطای اروپا را به لقایش بخشید و این مسئولین پرسپولیس بودند که مانع از رفتن این بازیکن به تیم های اروپایی شدند.
قطعا برای بازیکنان پرتلاش و آینده داری همچون طارمی تیم های بسیاری وجود دارند و این بازیکن می تواند در داخل و خارج از کشور فوتبال خود را ادامه بدهد اما روی سخن با مسئولینی است که با سکوت خود زمینه دلخوری طارمی و تخریب وی را فراهم می کنند و با این رفتارشان دوباره خط حمله پرسپولیس را به دورانِ ضعفش بازمی گردانند.
چه کسی است که نداند مهدی طارمی که فصل قبل به ترکیه رفته بود با رایزنی ها و فشارهای مسئولین پرسپولیس و حتی با طعمه قراردادن هواداران واقعیِ این تیم به پرسپولیس بازگشت.
چه کسی است که نداند امسال نیز علی رغم پیشنهادهای متعدد از تیم های اروپایی اما بازهم مسئولین پرسپولیس با ده ها ترفند مانع از انتقال این بازیکن به اروپا شدند.
قطعا اگر طارمی تعصب و مردانگی از خود نشان نمی داد این روزها مانند برخی از بازیکنان می توانست با نادیده گرفتن برخی بندهای قرارداد و پذیرش بعضی جرایم در اروپا بازی کند.
طارمی نه تنها علی رغم تمامی دلخوری هایش از مسئولین بخاطر هواداران واقعیِ پرسپولیس به این تیم بازگشت بلکه بازهم تلاش هایش را مضاعف کرد تا همچنان یکی از خطرناک ترین بازیکنان خط حمله پرسپولیس بوده و این تیم اکثر گل هایش را مدیون وی باشد.
البته نمی خواهم از درایت سرمربی این تیم و تلاش سایر بازیکنان آن چشم پوشی کنم اما باید بگویم طارمی اگر نگوییم تاثیرگذارترین اما یکی از مهم ترین بازیکنان اثرگذار در پیروزی های چند سال اخیر پرسپولیس بوده و این موضوع به هیچ عنوان قابل کتمان نیست.
مخالفین طارمی چه بخواهند و چه نخواهند، وی محبوبِ هواداران پرسپولیس است و به دلیل تعصبی که برای اعتلای نامِ این تیم به خرج می دهد در دلِ دوستداران پرسپولیس جای دارد و این تخریب ها فقط و فقط موجب برهم زدن آرامش و نظم پرسپولیس شده و نتیجه ای جز تضعیف این تیم به همراه نخواهد داشت.
طارمی نیز باید بداند فوتبال کشور به وی نیاز دارد و به جای ناراحتی و تحت تاثیر قرار گرفتن باید تمامی تمرکزش را معطوف به دیدارهای آینده و موفقیت های پیاپی کند و به این نکته عنایت داشته باشد که ماه هیچ گاه پشت ابر پنهان نمی ماند و مردم به زودی ریشه این فحاشی ها و بی اخلاقی ها را خواهند شناخت.
طارمی به عنوان نماینده استان بوشهر باید یک اصل دیگر را مدنظر قرار بدهد. وی نماینده ای از مردم فهیم و بافرهنگ استان بوشهر است که به اخلاق، ادب و احترام به دوست و دشمن شهره هستند.
بنابراین طارمی نه تنها نباید از برخی بی اخلاقی ها ناراحت و خسته شود بلکه باید تلاشش برای موفقیت های بیشتر را مضاعف کند تا به عنوان نماینده ای از استان بوشهر در تیم های بزرگ اروپایی توپ بزند و سفیر این استان در مجامع ورزشی و فوتبالی بین المللی باشد.
طارمی باید بداند که مردم کشور به ویژه بوشهری ها از همه مسایل آگاه بوده و تا آخر پایِ فرزند خود می ایستند بنابراین بهتر است بدون توجه به این حاشیه ها برای اعتلای فوتبال کشورمان بجنگد و از بی اخلاقی ها خسته نشود و عنایت داشته باشد کسانی که به وی بی احترامی می کنند انسان های کوچک، بی اخلاق و سخیفی هستند که به زودی در برابر بزرگی و اخلاقِ فرزندِ دیارِ بوشهر سر خم کرده و ابراز پشیمانی خواهند کرد.
7212/6045** خبرنگار: عبدالصمد شهریاری ** انتشار دهنده: اکبر اقبال مجردانتهای پیام /*


درباره gohari