خانه / Uncategorized / سه میلیارد ریال به طرح استخر نیمه تمام خور و بیابانک اختصاص یافت

سه میلیارد ریال به طرح استخر نیمه تمام خور و بیابانک اختصاص یافترئیس اداره ورزش و جوانان خوروبیابانک روز شنبه به ایرنا گفت: برای شروع به کار دوباره استخر سرپوشیده این شهرستان سه میلیارد ریال اعتبار از محل منابع استانی اختصاص یافته است.
سید احمد موسوی افزود: تخصیص اعتباراندک ومشکلات مالی در سال های گذشته تکمیل و بهره برداری از تنها استخر شنای شهر خور را به تعویق انداخته است.
وی گفت:وجود استخر یکی از دغدغه ها و نیازهای مردم و نبود آن به یکی ازمسائل و مشکلات مهم این شهرستان تبدیل شده است.
وی اظهار کرد: هر دو کاسه استخر بزرگسالان و کودکان آماده کاشی و سرامیک است و نمای درونی دیواره های اصلی داخل استخر کاشی و نمای بیرونی آن آجر نما شده است.
موسوی ادامه داد: ساختمان اداری،رختکن، سونای بخار،سونای خشک، جکوزی،استخر شنای کودکان، استخر بزرگسالان،سوییت و موتورخانه تصفیه آب از دیگر بخش های این استخر است.
رئیس اداره ورزش و جوانان خوروبیابانک افزود: برای تکمیل استخر یاد شده 20میلیارد ریال مورد نیاز است که انتظار می رود با تخصیص اعتبار استانی و ملی این پروژه به بهره برداری برسد.
وی گفت: کلنگ احداث این استخر از سال 89 به زمین زده شد و از سال 90عملیات احداث آن با اعتباری بالغ بر 5 میلیاردو 200 میلیون ریال آغاز و تاکنون 50 درصدپیشرفت فیزیکی داشته است.
وی خاطرنشان کرد:استخرشنای شهرخور مرکز شهرستان خوروبیابانک با حجم 450مترمکعب در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع و زیر بنای هزار و 700 مترمربع با اعتباری افزون بر 5 میلیارد ریال در سال 90 آغاز شد و از پیشرفت 50 درصدی برخوردار است.
وی گفت: شهرستان خوروبیابانک دارای پنج سالن ورزشی فعال درشهرهای خور، جندق و فرخی و 2 سالن نیمه فعال با پیشرفت فیزیکی 75 درصد در روستاهای چاهملک و مهرجان است.
رئیس اداره ورزش و جوانان خوروبیابانک با بیان اینکه سرانه ورزشی هر شهروند خوروبیابانکی 82 صدم متر مربع است افزود: در پنج ماه نخست امسال 800 نفر در این شهرستان بیمه ورزشی شدند.
موسوی با اشاره به فعالیت 18هیات ورزشی درشهرستان افزود: فوتبال، هندبال، دو میدانی، والیبال، تنیس روی میز، شطرنج، آمادگی جسمانی، روستایی و عشایری، کوهنوردی، همگانی ، ژیمناستیک، بدن سازی و پرورش اندام، بدمینتون، دوچرخه سواری، انجمن های ورزشی، معلولان و جانبازان و وشوو از جمله این هیات ها ست.
شهرستان خوروبیابانک با جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر در 420 کیلومتری شرق اصفهان واقع است.
9860 / 6022 خبرنگار : محسن فیروزی – انتشار دهنده : عمادیانتهای پیام /*


درباره gohari