خانه / Uncategorized / صعود بانوی کوهنورد مازندرانی بر فراز قله لنین قرقیزستان

صعود بانوی کوهنورد مازندرانی بر فراز قله لنین قرقیزستانبه گزارش خبرنگار ایرنا ، این قله در مرز بین کشورهای تاجیکستان و قرقیزستان قرار دارد و دومین قله مرتفع هر 2 کشور محسوب می شود.
این قله در سال 1871 فتح شد و در سال 1928 مقام های شوروی آن را به نام قله لنین نامگذاری کردند. تاجیکستان در سال 2006 آن را قله ابوعلی سینا نام نهاد.
هانیه داودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : در این برنامه با حمایت شهرداری تنکابن ، اداره کل ورزش و جوانان و مقداری با هزینه شخصی به همراه سایر کوهنوردان راهی این قله در قرقیزستان شده ام .
وی گفت که همه سعی من بر این بود تا به این برنامه برسم بنابراین به دلیل نداشتن کفش مناسب و گرفتن کفش از یکی از دوستانم در حین صعود ناخن پایم سیاه شده است .
عضو تیم ملی کوهنوردی با بیان اینکه مدت صعود برای این برنامه 20 روزه بوده ، بیان کرد : اما به دلیل سرعتی عمل کردن موفق شده ایم تا صعود 10 روزه ایی را به ارمغان آوریم .
داودی برنامه بعدی خود در سال آینده را صعود به یکی از قله های 7 هزار و 500 متری اعلام کرد و گفت که برای رفتن به این برنامه نیازمند پیدا کردن اسپانسر هستم .
وی با اشاره به اینکه مدت 3 سال است که به عضویت تیم ملی درآمده ام گفت: سال گذشته و پیش از این موفقیت ، موفق به صعود قله کازبک در گرجستان شده ام .
هانیه داودی تنها بانوی کوهنوردی بوده که به همراه این تیم هشت نفره در این صعود حضور داشت . این تیم اواسط ماه جاری موفق به صعود به قله لنین شد و روز گذشته به کشور بازگشت.
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
/1899/7334انتهای پیام /*


درباره gohari