خانه / Uncategorized / تدوین آئین نامه ورزش های پهلوانی و زورخانه ای

تدوین آئین نامه ورزش های پهلوانی و زورخانه ایبه گزارش ایرنا، مجتبی جوهری روز یکشنبه در مجمع انتخاباتی ریاست هیات پهلوانی و زورخانه ای البرز افزود: این آئین نامه به مدت 5 ماه است که تدوین شده و هم اکنون با کمک اساتید دانشگاه در حال رفع کمبودها و ضعف های آن با هدف پشتوانه سازی هر چه بیشتر علمی آن هستیم.
وی با اشاره به اینکه آئین نامه ورزش های پهلوانی و زورخانه ای از سال 97 اجرایی می شود اظهار داشت: در برگزاری مسابقات و ایجاد رقابت ها در صورت وجود هر گونه نقص ورزشکاران و مربیان آسیب می بینند و به همین منظور این آئین نامه تدوین شد .
جوهری گفت: در مسابقاتی که برگزار می شود آئین نامه ورزش های پهلوانی و زورخانه ای به کار گرفته می شود تا نواقص به حداقل برسد و هر جایی که ایرادی نیز وجود داشته باشد برای رفع آن تلاش شود تا در عرصه داخلی و بین المللی بتوانیم پرقدرت تر ظاهر شویم.
وی ادامه داد: همچنین به استناد این آئین نامه نرم افزاری برای داوران ورزش پهلوانی و زورخانه ای تهیه تا بوسیله آن خطاهای داوری نیز به حداقل برسد.
رئیس فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای بیان داشت: یکی دیگر از اقداماتی که توسط این فدراسیون انجام شده تدوین بانک اطلاعاتی ورزشکاران است که اطلاعات و رزومه هر ورزشکاری از بدو ورود تا رسیدن به مرحله قهرمانی و مرشدی در این بانک ثبت و به عنوان سنوات این ورزشکار ضبط می شود.
جوهری افزود: همچنین در این بانک خیرین و سفره داران این رشته ورزشی ثبت و ضبط می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود آموزش را یکی دیگر ازبرنامه های فدراسیون عنوان و گفت: کلیه هیات های ورزشی پهلوانی و زورخانه ای در سراسر کشور موظف هستند تا پایان سال به عنوان یک تعهد 5 هزار نفر را آموزش بدهند.
جوهری اضافه کرد: هم اکنون یکهزار و 800 مرشد در سطح کشور و به همین میزان نیز مربی نیاز داریم، هر استانی برای برگزاری مسابقات نیازمند 15 داور است و به همین منظور هیات های ورزشی را ملزم به آموزش کرده ایم.
وی ادامه داد: برای آموزش و جذب هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان به این رشته ورزشی نیازمند همکاری دستگاههای چون آموزش و پرورش هستیم و به همین منظور تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش و دانشگاه بسته ایم که به جد در حال فعالیت هستیم.
رئیس فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای افزود: در رده سنی نوجوانان و جوانان مشکلات زیادی داریم، استان هایی که در قدیم پهلوان های زیادی داشته اند امروز دست شان خالی است ، از استانی مانند تهران ناامید هستیم و امیدمان به استان هایی مانند البرز با توجه به پتانسیل های بالای آن است.
جوهری ادامه داد: سیاست دیگر فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای این است که این ورزش را از گود زورخانه بیرون بیاورد و با استفاده از کمک نهادهایی چون شهرداری ها آن را به فضاهای عمومی منتقل کند.
وی گفت: ورزش های پهلوانی و زورخانه ای یک فرهنگ آئینی و ملی است که هیچ کشوری نمی تواند آن را از دست ما خارج کند ، به همین منظور باید هر چه بیشتر آن را در جامعه ترویج و با آوردن آن در فضاهایی چون پارک ها می توان سبب جذب نسل جدید شد.
مدیر کل ورزش و جوانان البرز نیز در ادامه این مراسم گفت: البرز یکی از استان های کشور است که دارای ظرفیت های بسیاری در رشته ورزش های پهلوانی و زورخانه ای است.
امیر غفرانی افزود: می توان با این ظرفیت و پتانسیل هایی که هم اکنون در استان وجود دارد قهرمانان زیادی در سطح ملی و بین المللی پرورش داد.
وی اضافه کرد: پشتوانه بسیار قوی در ورزش پهلوانی و زورخانه ای در البرز وجود دارد و اداره کل ورزش و جوانان استان این آمادگی را دارد تا در پرورش و جذب هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان به این ورزش باستانی و آئینی همکاری های لازم را انجام دهد.
در ادامه میثم موحدی با کسب 11 رای از 12 رای به عنوان رئیس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای البرز انتخاب شد.
7414/ 6155خبرنگار:وحیده عسکری**انتشار دهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


درباره gohari