خانه / Uncategorized / سلطانی فر سکاندار وزارت ورزش و جوانان شد

سلطانی فر سکاندار وزارت ورزش و جوانان شدنمایندگان مجلس شورای اسلامی در این جلسه با 225 رای موافق، 39رای مخالف، 20رای ممتنع و 4 رای باطله برای بار دوم سلطانی فر را به عنوان وزیر ورزش و جوانان انتخاب و راهی ساختمان سئول کردند.
پرونده بررسی صلاحیت 17وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم که از 24مرداد ماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شده است، امروز پس از پنج روز و هشت جلسه کاری بسته شد.
مسعود سلطانی فر که در ابتدای تشکیل دولت یازدهم برای تصدی وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی شده بود، با 117 رای موافق، 148 رأی مخالف و 18 رأی ممتنع موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نهم نشد و حسن روحانی رئیس جمهوری، در بهمن 92 وی را به سمت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب کرد.
اما سه سال بعد با استعفای محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان دولت یازدهم در آبان ماه سال 95، رئیس جمهوری بار دیگر سلطانی فر را به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان به مجلس دهم معرفی کرد. او با کسب 193 رای موافق، 72 رای مخالف و 6 رای ممتنع در 11 آبان همان سال به ساختمان سئول راه یافت . همچنین رئیس جمهوری دولت دوازدهم، وی را به عنوان گزینه پیشنهادی این وزارتخانه به مجلس معرفی کرد.
سلطانی فر وزیر 58 ساله ورزش و جوانان پس از گذران در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته علوم سیاسی، دکتری خود را در رشته برنامه ریزی توسعه و مدیریت اخذ کرد.
قائم مقامی و معاون سازمان تربیت بدنی کشور، عضو شورای عالی اداری و اطلاع ‌رسانی کشور و عضو غیرموظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، سابقه 12سال استانداری در استان های گیلان، زنجان و مرکزی و معاون سیاسی در استانداری‌ های فارس، همدان و هرمزگان، نماینده شورای انقلاب در هیات پاکسازی وزارت راه و ترابری و معاون بازرسی، ارزشیابی وزارت کشور، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری- صنعتی، نماینده مردم تهران در چهارمین دوره شورای شهر از جمله سوابق اجرایی مسعود سلطانی فر است.
سیام**9121 **9250خبرنگار: سمیه لاری انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


درباره gohari