خانه / Uncategorized / سلطانی فر وزیر بی مخالف مجلس

سلطانی فر وزیر بی مخالف مجلس«محمدمهدی برومندی» نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در آخرین روز از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم به عنوان نخستین نماینده موافق سلطانی فر در صحن علنی مجلس گفت: وزارت ورزش و جوانان یکی از مهمترین کلیدی ترین وزارت خانه های کشور و ورزش جزو لاینفک زندگی مردم است که برای داشتن جامعه با نشاط باید به این بخش توجه شود.
این نماینده مجلس گفت: این حوزه به حدی مهم است که امروز قهرمانان و ورزشکاران در اقصی نقاط جهان بارها پرچم ایران را به اهتزار در آوردند.
نماینده مردم ارسنجان که جوانان را سرمایه های این کشور عنوان کرد، افزود: اکنون 27 درصد جمعیت ایران را جوانان تشکیل می دهند بنابراین برای اینکه یک وزارت خانه موفق داشته باشیم باید وزیر پیشنهادی مدیر قوی و توانمند باشد و از ابتدای انقلاب اثبات شده که هر موقع مدیران قوی در راس امور قرار گرفتند، نتایج مثبت بدست آمده است.
برومندی در باره مسعود سلطانی فر برای تصدی این وزارتخانه گفت: وی متدین، ولایت مدار، باهوش و خوش اخلاق است برنامه های وی در مدت 9 ماه فعالیت در این حوزه نشان دهنده تعامل خوب با مجلس بوده است.
برومندی اضافه کرد: وی 30 سال در کشور مدیریت کرد و کارنامه وی در بخش های مختلف مثبت ارزیابی می شود. سلطانی فر در این مدت آرامش را در ورزش ایجاد کرد و در بخش جوانان هم برنامه ریزی های خوبی در برنامه توسعه ششم داشته است که امیدواریم درآینده شاهد موفقیت وی باشیم.
نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: وی توانست وضعیت فدراسیون ها را ساماندهی کند و توانست آرامش خوبی را در حوزه ورزش برقرار کنند.
وی توجه به ورزش بانوان با حفظ ارزش های اسلامی و حل مشکلات سمن ها را از دیگر برنامه های سلطانی فر ذکر کرد و گفت: برای نخستین مرتبه خانه های جوان در استان ها شکل گرفت.
برومندی به سفر وزیر ورزش به 30 استان کشور در 9 ماه گذشته اشاره کرد و یادآور شد: طرح های نیمه تمام زیادی در کشور بود که برخی از آنها 20 تا 30 سال روی دست نظام مانده بود و با تلاشی که در سازمان مدیریت و برنامه ریزی صورت گرفت، این طرح ها به سرانجام رسید.
این نمانیده موافق وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان ادامه داد: برای رای اعتماد به وزیران باید به برنامه ها توجه داشت و برنامه مسعود سلطانی فر بر اساس اسناد بالادستی و برنامه توسعه ششم تنظیم شده و در مجموع برنامه وی در راستای پاسخ به نیازهای ورزش و جوانان تنظیم شده است.
وی بخشی از وقت خود را در اختیار «قرجه طیار» نماینده گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی قرار داد.
**
نماینده مردم گنبد کاووس: سکانداری این کشتی زیبنده سلطانی فر است
نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شواری اسلامی نیز در دفاع از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: سلطانی فر در 9ماه حضورش در وزارت ورزش وجوانان در دولت یازدهم روح آرامش را در ورزش کشور حاکم کرد.
«قرجه طیار» افزود: ایجاد روح آرامش در ورزش کشور سبب شد تیم ملی فوتبال برای نخستین بار بدون دغدغه و زودتر از پایان مرحله رقابت های مقدماتی به جام جهانی روسیه صعود کند.
نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی گفت: سلطانی فر در مدت حضور خود حتی یک سفر خارجی نرفت و پیگیری برای تنظیم اساسنامه فدراسیون ها که به تصویب هیات دولت نیز رسیده است ر در دستور کار این وزارت خانه قرار داد.
وی ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) معتقد بود که ورزشکاران در عرصه های بین المللی می توانند سبب عزت و صدور انقلاب شوند. همچنین مقام معظم رهبری نیز فرمودند ورزش در بین جوانان سبب افزایش تحرک و شادابی قشر عظیمی از جامعه است و با توجه به اینکه جمعیت زیادی از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند، سکانداری این کشتی زیبنده سلطانی فر است.
قرجه طیار یادآور شد: وی در 30 سال گذشته بدون هیچ حاشیه پردازی به انجام وظیفه پرداخته و نگاه خوبی به ورزش استان های مرزی داشت که توجه وی سب افزایش بهبود زیر ساخت های در این استان ها شده است.
**
نماینده مردم پاکدشت: سلطانی فر درحوزه ورزش و جوانان نگرش سیاسی ندارد
«محمد قمی» سومین نماینده موافق گزینه پیشنهادی دولت در وزارت ورزش و جوانان به اینکه سلطانی فر در هر سمتی خدمت کرده موفق، اثرگذار، دلسوز بوده و با پشتکار مسئولیت های خود را انجام داده اشاره کرد وافزود: برنامه همه وزیران دولت دوازدهم خوب بود اما برنامه سلطانی فر بسیار علمی و کارشناسی و بر اساس توجه به اسناد بالا دستی تنظیم شده است.
نماینده مردم پاکدشت گفت: یکی از شاخص های سلطانی فر نداشتن نگاه سیاسی بوده و در برخورد با ورزش، نمایندگان مجلس و استانداران نگاه سیاسی ندارد و عدالت محوری سرلوحه برنامه هایش است.
وی رسیدگی به ورزش قهرمانی، پهلوانی، همگانی و حرفه ای را از دیگر برنامه های وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان عنوان کرد و افزود: توجه ویژه به مناطق محروم، توسعه نیافته و روستاهای کشور در برنامه او مشهود و نگرش وی برای محرومیت زدایی و توجه به روستاها قابل تقدیر است.
قمی تصریح کرد: توجه به روحیه جوانمردی و پهلوانی در ورزش موضوع مهم است که غایت ورزش ما نیز باید این باشد زیرا پهلوانان واقعی چون حججی ها هستند که دشمنان را به زانو درآوردند.
وی ادامه داد: نباید بگذاریم مردان عرصه ایثار و شهادت در پیچ و خم تاریخ گم و فراموش شوند و باید روحیه ایثار و جوانمردی را رشد و توسعه دهیم و برنامه سلطانی فر بر محور جوانمردی و روحیه پهلوانی به معنای واقعی تنظیم شده است و توجه خاص به جوانان و رشد ورزش در بین آنان و در واقع عنایت به زندگی ایرانی – اسلامی در برنامه های وزیر پیشنهادی به وضوح دیده شد.
نماینده مردم پاکدشت ادامه داد: تلفیق ارزش با ورزش مساله مهمی است تا ورزش کشور بدون هدف نباشد و با ارزش های انقلاب تلفیق شود که این امر نیز در برنامه های سلطانی فر گنجانده شده است.
قمی توجه به توسعه کمی و توسعه اماکن ورزشی در شهرها و روستاها و حضور بخش خصوصی و مشارکت مردمی در امر ورزش و عنایت به اقتصاد ورزشی را از نقاط قوت برنامه های سلطانی فر در این حوزه برشمرد.
وی بخشی از وقت خود را به «محمدحسین قربانی» نماینده آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر برای دفاع از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان داد.
**
نماینده آستانه اشرفیه: بیشتر برنامه های سلطانی فر بر اساس سند چشم انداز است
آخرین نماینده در موافقت با برنامه های سلطانی فر گفت: مسعود سلطانی فر در مدت 9 ماه حضور خود به عنوان وزیر ورزش و جوانان نگاه ویژه ای به ورزش استانی و روستایی داشته و سبب نشاط و شادابی ساکنین در این مناطق شده است.
«محمدحسین قربانی» با بیان اینکه «نگاه به این وزارتخانه فقط باید ورزشی باشد و مسعود سلطانی فر به دور از هیاهوی سیاسی با آرامش این رویه را در پیش گرفته است»، افزود : مسولیت پذیری، نشاط و شادابی آفرینی در بین جوانان، توجه به ورزش روستایی، قهرمانی و پیگیری برای توسعه ورزش کشور از جمله فعالیت های سلطانی فر در مدت 9 ماه حضورش در این وزارتخانه بوده است.
نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر ادامه داد: اهیمت دادن وزیر پیشنهادی به ورزش استانی و ورزش ملی سبب آرامش یافتن ورزش کشور شد و با حضور میدانی او در شهرهای مختلف کشور، توانست از نزدیک برای بر طرف کردن مشکلات استان ها و ایجاد بستری مناسب در راستای توسعه آن فعالیت کند.هر چند که امیدواریم ایشان به ورزش شهرهای شمالی نیز توجه بیشتری داشته باشد.
قربانی به توجه وزیر پیشنهادی در خصوص ورزش بانوان اشاره کرد و گفت: بیشتر برنامه های سلطانی فر بر اساس سند چشم انداز است. همچنین توجه به مناسب سازی فضاهای عمومی، ورزش جانبازان و معلولان، ارتقاء سلامت جسمی و روحی دانش آموزان و ترویج سبک زندگی فرهنگی و اجتماعی با محوریت اسلامی از دیگر فعالیت های وزیر ورزش و جوانان درمدت 9 ماه حضورش در این وزارت خانه است که هماهنگ با برنامه ششم توسعه می باشد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250
خبرنگار:گلی سفیدزاده انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


درباره gohari