خانه / Uncategorized / سه خبر کوتاه از ورزش استان کردستان

سه خبر کوتاه از ورزش استان کردستانبه گزارش روز یکشنبه ایرنا، رقابت های کشتی فرنگی نونهالان قهرمانی کشور شامگاه جمعه 27 مرداد با قهرمانی تیم خوزستان به پایان رسید و پیام شاه محمدی کشتی گیر نونهال سقزی با برتری مقابل حریفان خود و تنها با یک شکست در دیدار پایانی، نشان نقره وزن 59 کیلوگرم را کسب کرد و بر سکوی دوم ایستاد.
در نتیجه تیمی، خوزستان با 88 امتیاز عنوان قهرمانی را کسب کرد، مازندران با 71 امتیاز دوم شد و تهران با 56 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.
این مسابقات با حضور کشتی گیرانی از استان های سراسر کشور بمدت 2 روز به میزبانی تبریز برگزار شد و ورزشکاران شرکت کننده در 11 وزن مختلف در سالن شهید پورشریفی به رقابت پرداختند.
داریوش خاوریان سرپرست، محمد مصطفایی و انور محمدی مربیگری تیم اعزامی از استان کردستان را در این مسابقات بر عهده داشتند.

** وزنه برداران کردستانی سه نشان نقره و یک برنز در رقابت های شمال غرب کشور را کسب کردند
رقابت های وزنه برداری نوجوانان شمال غرب کشور در اردبیل پایان یافت و وزنه برداران کردستانی سه نشان نقره و یک برنز را از این مسابقات از آن خود کردند.
سهیل شریعتی، عباس رحیم نیا و محمدرضا صادقی نشان نقره کسب کردند و متین رحمان پناه نیز مدال برنز را به خود اختصاص داد.
در این مسابقان ورزشکاران پنج استان کردستان،اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و زنجان در دسته های مختلف بر روی تخته رفتند و با هم به رقابت پرداختند.
تیم کردستان با سرپرستی مهدی رسولی، مربیگری فردین جوانمردی و جمیل کرباسی در این مسابقات حضور یافت.

** دختران ووشوکار کردستانی در رقابت های شمال غرب کشور خوش درخشیدند
اولین دوره رقابت های ووشو قهرمانی رده های نوجوانان و جوانان بانوان شمال غرب کشور روز جمعه 27 مرداد به میزبانی استان اردبیل برگزار شد و با درخشش نمایندگان کردستانی به پایان رسید.
تیم ووشو بانوان کردستان با حضور در این رقابت ها موفق به کسب 6 مدال رنگارنگ طلا، نقره و برنز شد.
در رده سنی نوجوانان، بهاره حشمتی در وزن منهای 42 کیلوگرم توانست با شکست تمامی حریفان خود نشان ارزشمند طلا را به گردن آویزد، رضوان کرباسی در وزن منهای 52 کیلوگرم بخش ساندا و کتایون مفاخری در بخش تالو فرم نان چوان هر 2 در رده نوجوانان، توانستند نشان نقره را کسب کنند و نیلوفر ارج دیگر نماینده کردستانی در وزن منهای 39 کیلوگرم در جایگاه سوم قرار گرفت و نشان برنز را به گردن آویخت.
در بخش ساندا نیز فاطمه ملکی در وزن منهای 52 کیلوگرم و طنین فکری در وزن منهای 60 کیلوگرم بر سکوی سوم رده سنی جوانان قرار گرفتند.
استان کردستان با 10 ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد و توانست با کسب یک نشان طلا، 2 نقره و سه نشان برنز به کار خود پایان دهد.
در این رقابت ها که به میزبانی سالن 6 هزار نفری رضازاده شهر اردبیل برگزار شد 65 ووشوکار دختر از استان های آذربایجان شرقی، کردستان، آذربایجان غربی و اردبیل حضور داشتند و رقابت های خود را در 2 بخش ساندا و تالو به نمایش گذاشتند.
مهسا اسدی سرپرست و شراره گنجی و محدثه خدابنده لو به عنوان مربی، تیم کردستان را در این مسابقات همراهی می کردند.
هم اکنون 34 هزار ورزشکار سازمان یافته کردستانی در رشته های مختلف ورزشی مشغول به فعالیت هستند.
خبرنگار: وریا کرمی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7355/9102انتهای پیام /*


درباره gohari