خانه / Uncategorized / یونیورسیاد دانشجویی جهان/ صعود چهار شمشیر باز ایران به مرحله حذفی

یونیورسیاد دانشجویی جهان/ صعود چهار شمشیر باز ایران به مرحله حذفیرقابت های شمشیر بازی مردان روز یکشنبه در تایپه محل برگزاری بازی های یونیورسیاد دانشجویی جهان در حال برگزاری است و چهار نماینده کشورمان در نخستین گام به مرحله حذفی رقابت های انفرادی راه یافتند
علی پاکدامن دارنده رتبه 15 جهان در نخستین گام به مصاف «مانچو پاسکو» از بلعارستان رفت و توانست وی را با نتیجه 5 بر یک از پیش روی بردارد. وی که مدال نقره شمشیر بازی بازی های اینچئون را در کارنامه دارد در این مرحله همچنین توانست از سد «اولکسی استرنکو» از اوکراین، «بنجامین ناتازون» از آمریکا، «چو تسونگ یو» از چین تایپه، «مکس کورلینگ» از سوئیس و «چیانگ وونگ» از مالزی پیروز و راهی مرحله حذفی شد.
محمد رهبر شمشیرباز دیگر کشورمان در نخستین رقابت مرحله مقدماتی مقابل شمشیرباز فرانسوی «ادوارد برلوی» با نتیجه نزدیک 5 بر 4 برنده شد. وی سپس به ترتیب در مصاف «مادالین بوکور» از رومانی، «جاکوب جاسکات» از لهستان، «تاهون ژانگ» از کره جنوبی و «ژهو شی» از چین پیروز شد و راهی مرحله بعد شد.
وی رتبه سی جهان را در اختیار دارد.
محمد فتوحی دارنده رتبه 42 جهان نیز با سه برد دو باخت به مرحله بعد راه یافت.
او در این مرحله مقابل «جیکوب اوسینسکی»، «سرجیو سرانلیا» از رومانی و «یوتو واتان به» از ژاپن به پیروزی رسید. فتوحی در این مرحله بازی را به «پیتر سودرز» و «اندریه کلادکو» شمشیربازان آمریکا و روسیه واگذار کرد.
فرزان باهر ارسباران دیگر شمیشیر باز کشورمان در نخستین دیدار به مصاف «سان گوک» شمشیرباز کره ای رفت و شکست خورد. وی در مرحله مقدماتی همچنین مقابل «می سنئگاس» حریف دیگری از فرانسه شکست خورد.
باهر در ادامه با در برابر «اناتولی کاسنکو» از روسیه، «نوری هیرو شیمی» از ژاپن، «سباستین پوی» از مجارستان و «الکساندر واگنر» از سوئیسپ به پیروزی رسید.
تیم شمشیر بازی با ترکیب پریماه برزگر، کیانا باقرزاده، نجمه سازنجیان، فرزاد باهر، محمد فتوحی، محمد رهبری، سید علی اسمعیل زاده و هدایک پیمان فخری در این رقابت ها شرکت کرده است.
دانشجویان ایران در این دوره از رقابت ها با 62 ورزشکار در هشت رشته رقابت می کنند.
بیست و نهمین یونیورسیاد دانشجویان جهان که از 28 مرداد ماه آغاز شده است با رقابت در 21 رشته ورزشی ادامه می یابد .
برای آگاهی از آخرین اخبار ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام @همراه شوید.
ورزشی **1828**1545انتهای پیام /*


درباره gohari