خانه / Uncategorized / کشتی فرنگی قهرمانی جهان/گرایی مقتدرانه آغاز کرد

کشتی فرنگی قهرمانی جهان/گرایی مقتدرانه آغاز کردبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی پخش زنده رقابت ها، نخستین روز از مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان از ساعت 12:30 به وقت ایران در سالن 20 هزار نفری «آکورهتل آرنا» شهر پاریس در وزن های 71، 75، 85 و 98 کیلوگرم آغاز شد.
محمد علی گرایی در پیکارهای وزن 71 کیلوگرم که 37 نفر حضور دارند در نخستین مبارزه برابر بولکوادزه از گرجستان قرار گرفت و در حالی که دو بر صفر از حریف عقب بود، با اجرای فن سالتو بارانداز در نهایت حریف خود را 3 بر 2 شکست دهد و راهی مرحله بعد شود.
گرایی با این پیروزی به نوعی انتقام شکست امید نوروزی در بازی های المپیک ریو مقابل این کشتی گیر سرسخت گرجستانی را نیز گرفت.
وی در مرحله یک هشتم نهایی با برنده بناسیا از الجزایر و نیکوقوسیان از فرانسه روبرو خواهد شد و در صورت پیروزی در مرحله یک چهارم نهایی باید به مصاف برنده چونایف دارنده مدال برنز المپیک و طلا و برنز جهان از آذربایجان و فرانک استابلر قهرمان جهان از آلمان روبرو خواهد شد.
در بالای جدود این وزن آدام کوراک از روسیه، بورانیان از ارمنستان و کورپاسی دارنده مدال طلای جهان از فرانسه حضور دارند.
همچنین در وزن 75 کیلوگرم که 34 نفر حضور دارند سعید عبدولی دارنده مدال برنز المپیک و طلای قهرمانی جهان در مبارزه اول با ویکتور نمس نایب قهرمان اروپا از صربستان مبارزه می کند. وی در صورت پیروزی در مرحله بعد با برنده مارئا از رومانی و یرشپوف از قزاقستان خواهد رفت.
در این وزن کیم هو دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک از کره جنوبی، لورینچ دارنده مدال نقره المپیک از مجارستان و چخرکین از روسیه در بالای جدول حضور دارند.
در وزن 85 کیلوگرم نیز که 34 نفر وزن کشی کرده اند، حسین نوری دارنده مدال طلای آسیا پس از استراحت در دور اول در دور دوم با استانکوویچ از لیتوانی دیدار می کند و در صورت پیروزی در مرحله یک هشتم نهایی با برنده دشیف از فرانسه و آپس از استونی مبارزه خواهد کرد.
در وزن 98 کیلوگرم مصطفی صالحی زاده در دور نخست با قرعه استراحت روبرو است. وی در دور دوم با آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک مسابقه می دهد. در این وزن که 33 نفر حضور دارند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067**
خبرنگار: رضا رمضانی انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


درباره gohari