خانه / Uncategorized / کنفدراسیون فوتبال آسیا: دو تیم پرطرفدار پرسپولیس والاهلی به مصاف هم می روند

کنفدراسیون فوتبال آسیا: دو تیم پرطرفدار پرسپولیس والاهلی به مصاف هم می روند



به گزارش روز دوشنبه تارنمای ای اف سی ، بازیکنان پرسپولیس در بازی با الاهلی به دنبال تاثیرگذاری بر فوتبال آسیا هستند، کاری که از مدت ها پیش در انتظار آن بودند. پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی جام باشگاههای آسیا در سال 1997، 1998 و 2001 راه یافت، اما تاکنون نتوانسته بود به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یابد.
با وجود آنکه پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2017، در یک گروه سرسخت، در کنار تیم ‌های الهلال عربستان، الریان قطر و الوحده امارات قرار گرفته بود، اما در نهایت شاهد صعود موفق خود بود. این تیم به عنوان تیم دوم گروه راهی مرحله یک‌ هشتم نهایی و مصاف با لخویای دوحه شد.
گل به خودی ‘چیکو فلورس’، مدافع لخویا در دیدار برگشت مقابل پرسپولیس باعث شد سرخپوشان که در مرحله رفت با لخویا تساوی کرده بود، به مرحله یک چهارم نهایی راه یابند.
‘مهدی طارمی’، مهاجم پرسپولیس، بازیکنی است که این تیم باید برای رسیدن به این مرحله از او به طور ویژه تشکر کند. طارمی در مرحله قبل موفق نشد گل بزند، با این حال او تا این مقطع، توانسته است 6 گل به ثمر برساند و پس از ‘عمر عبدالرحمن’، بازیکن العین، در رده دوم جدول گلزنان قرار گیرد.
با توجه به اینکه پرسپولس به دنبال درخشش بیشتری در آسیاست، در بازی سه شنبه در مسقط، طارمی بار دیگر در کانون توجه قرار می گیرد.
کنفدراسیون فوتبال آسیا در رابطه با الاهلی عربستان نوشت: گرچه الاهلی هیچ گاه به عنوان قهرمانی در آسیا دست پیدا نکرده است، اما اولین نماینده عربستان در فینال رقابتهای قهرمانی باشگاههای آسیا در سال 1985 محسوب می شود.
الاهلی که پس از العین، در گروه سی دوم شد، در مرحله بعد حریف الاهلی امارات، نایب قهرمان آسیا در سال 2015 شد. ‘عمر السومه’، بازیکن سوری الاهلی، به خاطر آسیب دیدگی، در هر دو دور رفت و برگشت یک هشتم نهایی غایب بود. با این حال الاهلی با نتیجه 4 بر دو پیروز شد و به یک چهارم نهایی صعود کرد.
اکنون، السومه بازگشته است و برای رهبری خط حمله الاهلی آماده است.
توان گلزنی السومه زبانزد همگان است و تقدیر اخیر باشگاه الاهلی از او به عنوان گلزن برتر سه فصل اخیر این تیم می‌ تواند باعث ایجاد انگیزه بالا در این بازیکن در آستانه این مسابقات آسیایی شود.
دیدار رفت پرسپولیس برابر الاهلی عربستان سعودی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2017 فردا (سه شنبه) در ورزشگاه سلطان قابوس مسقط پایتخت عمان برگزار می شود.
ورزشی**1088**1584
مترجم:فقیه*انتشاردهنده:مولوی



انتهای پیام /*










درباره gohari