خانه / Uncategorized / پیشکسوت ورزش فارس:سرزدن به امثال من موجب تقدیر است

پیشکسوت ورزش فارس:سرزدن به امثال من موجب تقدیر استایرج ایزدی سخنان خود را سه شنبه در حاشیه دیدار مدیر کل ورزش و جوانان و دست اندر کاران ورزش فارس در گفت وگو با ایرنا بیان کرد.
او چهاردهم فروردین ماه 1315 در محله گازرون جهرم متولد شد و دوران ابتدایی را در مدرسه خواجه نصیر ، اسلامی و فردوسی گذراند و پس پایان دوره اول دبیرستان وارد دانشرای مقدماتی شد و سپس در سال 1337 با شغل دبیری ورزش به استخدام اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم درآمد و پس از 10 سال خدمت در آموزش و پروش به عنوان مسئول تربیت بدنی شهرستان جهرم منصوب شد.
ایزدی می گوید:ورزش را در دوران دبستان با رشته والیبال آغازکردم و با تشکیل تیم مدرسه به مقام سوم آموزشگاه های جهرم دست یافتم و همچنین در رشته پرش طول، پنج مترو 10 سانت پریدم ونایب قهرمان شدم اما در نشریه فرهنگ و ورزش تنها نام قهرمان این مسابقات منعکس شد و از اینکه نام مرا چاپ نکردند باعث خشم وعصبانیت من شد و اشکهایم سرازیر شد اما این امر باعث نشد که دست از تلاش بردارم.
ایزدی افزود: در دوران دبیرستان هم والیبال را ادامه دادم اما در آن زمان ها به دلیل امکانات محدود فعالیت ورزشی منحصر به ساعات ورزش بود ضمن اینکه در رشته های بسکتبال شنا و فوتبال هم فعالیت داشتم و سپس وارد عرصه مربیگری شدم و شاگردان زیادی هم پرورش دادم که می توان به عنایت آتشی که به عضویت تیم ملی درآمد نیز اشاره کرد.
این پیشکسوت ورزش فارس ادامه داد : طی 10 سالی که رئیس ترتیب بدنی شهرستان جهرم بودم ، زمین فوتبال ، سالن ورزشی ، راه اندازی ورزشگاه قطب آباد ، تجهیز استخر ، چمن کاری زمین فوتبال ، ساخت خوابگاه ورزشی و راه اندازی چندین رشته ورزشی از جمله کارهایی بود که با همکاری دیگر مسئولان انجام شد.
وی ضمن تقدیر از مدیر کل ورزش و جوانان فارس افزود: حضور شما باعث دلگرمی شد و امیدوارم سرزدن به پیشکسوتان که عمر خود را در راه خدمت به ورزش سپری کردند ، ادامه داشته باشد و امروز بهترین روز زندگی من بود و احساس کردم که فراموش نشده ام.
مدیر کل ورزش و جوانان فارس هم در این دیدار گفت : پیشکسوتان سرمایه های ورزش هستند و وظیفه خود می دانیم که یاد و نام آنها را همیشه زنده نگه داریم چرا که عمر خود را وقف ورزش کردند و باید از تجربیات گرانبهای آنان برای توسعه ورزش استفاده کنیم.
حیدرعلی کامیاب کلانتری افزود : بدون تردید بخش عظیمی از موفقیت هایی که ورزشکاران ایران در میدان های بین المللی کسب می کنند مدیون تلاش های پیشکسوتان است.
معاون فرهنگی و جوانان ورزش و جوانان فارس هم گفت : ایرج ایزدی در حقیقت پدر ورزش شهرستان جهرم است و خدمات این پیشکسوت در دوران تصدیش در تربیت بدنی بر هیچ کس پوشیده نیست و افتخار می کنم که شاگرد ایشان بودم.
علی رضایی افزود : باید قدر این عزیزان که جوانی خود را در ورزش سپری کردند، دانست و از داشته های آنان نهایت بهره را برد.
وی افزود : بجا آوردن صله رحم و سرزدن به پیشکسوتان باعث می شود که آنان در دوران پیری احساس تنهایی نکنند و بدانند که جامعه ورزش قدردانشان هستند.
خبرنگار:‌حمیدرضا خلیقی ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده
7368 / 1876انتهای پیام /*


درباره gohari