خانه / Uncategorized / کسب 19 مدال رقابت های ورزشی کشور توسط دانش‌آموزان با نیازهای ویژه همدان

کسب 19 مدال رقابت های ورزشی کشور توسط دانش‌آموزان با نیازهای ویژه همدانبه گزارش روز سه شنبه روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان، مصطفی خزاعی افزود: در نوزدهمین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه‎ سراسر کشور، تیم دو و میدانی دانش آموزان دختر آسیب دیده بینایی استان همدان، موفق به کسب یک مدال نقره، چهار مدال برنز و مقام سوم تیمی شدند.
وی اضافه کرد: در این رشته دانش آموز’ فاطمه شهبازی’ از مدرسه‎‎ موسی بن جعفر (ع) همدان در کلاس b2 ماده 200 متر، مدال نقره و ماده پرتاب وزنه ، مدال برنز را کسب کرد و ‘پریسا مددیان’ در کلاس b2 ماده 60 متر و 200 متر و ‘راضیه شریفی خواه’ در کلاس b3 ماده پرتاب وزنه، مدال برنز را از آن خود کردند.
وی با بیان این که در رشته گوی رانی نیز دانش آموزان دختر سندرم داون استان همدان موفق به کسب مدال شدند خاطر نشان کرد: در این رشته دانش آموزان ‘زینب حسنی’ از مدرسه یاس ملایر و ‘زهرا حیدری’ از مدرسه نیکان همدان مدال طلا و ‘سیده مبینا مرتضوی’ از مدرسه‎‎ نیکان همدان مدال برنز را کسب کردند.
خزاعی گفت: همچنین تیم دو و میدانی دانش آموزان دختر سندرم داون استان همدان، موفق به کسب یک مدال طلا، سه مدال برنز و مقام سوم تیمی این مسابقات شد.
وی افزود: در این رشته دانش آموز’ بهناز گلجانی’ از مدرسه‎‎ بلال حبشی بهار مدال طلا گرفت و ‘مهدیس کریمی’ از مدرسه یاس ملایر و ‘فاطمه مستقیمی’ از مدرسه نیکان مدال برنز مسابقات را از آن خود کردند.
گفتنی است؛ نوزدهمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه‎ سراسر کشور در اواسط مردادماه جاری به میزبانی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
بیش از سه هزار و 350 دانش آموز در گروه های مختلف استثنایی در 62 مرکز مستقل و ضمیمه، زیر پوشش آموزش و پرورش استثنایی استان همدان قرار دارند.
1181/2087
خبرنگار:الهام تدین**انتشاردهنده:زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


درباره gohari