خانه / Uncategorized / کشتی قهرمانی جهان/مردانی و الیاسی با پیروزی آغاز کردند

کشتی قهرمانی جهان/مردانی و الیاسی با پیروزی آغاز کردندبه گزارش ایرنا، رقابت های چهار وزن 59، 66، 80 و 130 کیلوگرم پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی سال 2017 جهان امروز (سه شنبه) و در دومین روز از این مسابقات از ساعت 12:30 به وقت ایران در سالن 20 هزار نفری «آکورهتل آرنا» شهر پاریس آغاز شد.
در وزن 59 کیلوگرم که 30 نفر حضور دارند مهرداد مردانی در نخستین تجربه جهانی خود در دور نخست فیروز توختایف از ازبکستان را 3 بر صفر شکست داد و در مبارزه بعدی با برنده همت رستم از ترکیه و دیچر تورو کاستاندا از کلمبیا مبارزه خواهد کرد.
در گروه مردانی یون وون چول قهرمان جهان از کره شمالی حضور دارد.
محمد حسین الیاسی نیز که نخستین حضور خود را در رقابت های جهانی تجربه می کند در دور نخست سوسلان داوروف دارنده مدال نقره بازی های اروپایی و برنز اروپا از بلاروس را 2 بر یک شکست داد.
وی در دور دوم با کنستانتین استاس از بلغارستان کشتی می گیرد. در این وزن 36 نفر به روی باسکول رفته اند که در گروه الیاسی، آلمات کبیسبایف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان حضور دارد.
سورکوف دارنده مدال طلای بازی های اروپایی و برنز جهان از روسیه، ریو هان سو دارنده مدال طلا و نقره جهان و طلای بازی های آسیایی از کره جنوبی و کارن اصلانیان دارنده مدال طلای جوانان جهان در بالای جدول قرار دارند.
روز گذشته و در نخستین روز این مسابقات، محمد علی گرایی (71 کیلوگرم)، سعید عبد ولی (75 کیلوگرم) و حسین نوری (85 کیلوگرم) سه مدال برنز کسب کردند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067** 1701
خبرنگار: رضا رمضانی* انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


درباره gohari